Sport jest piękny, jednak musi być także ładnie „opakowany”Wywiad05 06 2024
Sport jest piękny, jednak musi być także ładnie „opakowany”
Na zapaśniczej macie
- Czy trudno jest - wśród sponsorów, mecenasów, fundatorów, darczyńców Waszej fundacji - znaleźć podmioty zainteresowane wspieraniem niszowych dyscyplin? Jak zachęcacie ich do wsparcia choćby takich sportów jak zapasy?

Maciej IGNATOWSKI
- Nie jest to łatwe, ba, nawet niezwykle trudne… jednak na szczęście są ludzie, którzy dostrzegają potencjał drzemiący w niszowych dyscyplinach.(czytaj więcej)
Wiedziałem, że już nie dam sobie wyrwać tego zwycięstwaWywiad26 05 2024
Wiedziałem, że już nie dam sobie wyrwać tego zwycięstwa
Na zapaśniczej macie
- Nie udało się dostać do Tokyo, potem operacja, długi powrót do zdrowia, do formy i do rywalizacji na najwyższym poziomie. Nie wszystko po drodze szlo po myśli, szczególnie w rywalizacji międzynarodowej. Miał Pan gdzieś w głowie myśl, zwątpienie, co będzie jeśli się nie uda zdążyć z formą, nie uda się wywalczyć kwalifikacji?

Arkadiusz KUŁYNYCZ
- Tak to prawda, tych mniej przyjemnych...(czytaj więcej)
Walczyłam charakterem i sercem, bo wiedziałam, jaka była stawka.Wywiad05 05 2024
Walczyłam charakterem i sercem, bo wiedziałam, jaka była stawka.
Moim i Państwa gościem jest dziś Angelina ŁYSAK zawodniczka MKS CEMENT GRYF Chełm, która wywalczyła dla Polski brązowy medal MIstrzostw Europy 2024, brązowy medal Mistrzostw Świata 2022, tytuł Mistrzyni Świata U23 2021, brązowy medal Mistrzostw Europy U23 2021, tytuł Wicemistrzyni Europy 2021 oraz kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Na zapaśniczej macie - Turniej światowy, na którym...(czytaj więcej)
Wygrało marzenie o Igrzyskach i wola walki.Wywiad04 05 2024
Wygrało marzenie o Igrzyskach i wola walki.
Na zapaśniczej macie
- Początek drugiej rundy i Czeszka zdobywa dwa punkty, jednocześnie przytrzymuje panią przez 45 sekund w pozycji zagrożonej. Co myśli się w takiej sytuacji? Jak udało się wybrnąć z tego uścisku?

Wiktoria Chołuj
- Część tej walki wyglądała identycznie jak nasze poprzednie pojedynki. Pierwszą rundę kontrolowałam i schodząc na przerwę wygrywałam 1:0. Początek drugiej rundy i dałam się kolejny...(czytaj więcej)
Świat cały czas idzie do przodu, nie możemy zostać z tyłu.Wywiad18 04 2024
Świat cały czas idzie do przodu, nie możemy zostać z tyłu.
Na zapaśniczej macie
- To bardzo nowatorskie podejście, bo nie znam systemów za granicą, które korzystałby z takiego rozwiązania, a pomimo to, na przykład, Kaukazi, Amerykanie, Irańczycy mają mistrzów jednym i drugim stylu. Dlaczego - w pana uznaniu - w Polsce warto byłoby pójść tą drogą?

Wojciech Hasa
- W moim mniemaniu musimy coś zrobić, aby ratować polskie zapasy. W dobie obecnych czasówna na rynku sportowym...(czytaj więcej)
Współpraca to podstawa do sukcesów międzynarodowychWywiad04 04 2024
Współpraca to podstawa do sukcesów międzynarodowych
Na zapaśniczej macie
- Co po zgrupowaniu? Czy trenerzy klubowi dostaną jakieś wytyczne względem prowadzenia zawodników? Czy ma Pan jakiś plan co do współpracy na tym polu trener kadry - trener klubowy?

Maciej KOROCHODA- Nie nazywałbym tego wytycznymi, a bardziej owocem obserwacji. Będziemy wspólnie z trenerami reprezentacji U15, rozmawiać z trenerami klubowymi. Współpraca trenerzy kadry- trenerzy klubowi to...(czytaj więcej)
Biady, historia polskich zapasów ludowych.Wywiad23 12 2023
Biady, historia polskich zapasów ludowych.
Na zapaśniczej macie
- Każdy może obejrzeć Pana wykład i dowiedzieć się czym były „biady”, ale czy na potrzeby wprowadzenia w naszą rozmowę, mógłby Pan opowiedzieć trochę o „biadach” i co wspólnego miały one z zapasami?

Maciej Talaga
- Z chęcią! 
„Biady” to właśnie rodzaj zapasów – tak w 2017 roku zaczął opowieść o „biadach” mój świętej pamięci Dziadek, Wacław Niziński. Jednak takie postawienie sprawy nie...(czytaj więcej)
Wierzę, że uda nam się zebrać sporą rzeszę fanów.Wywiad19 12 2023
Wierzę, że uda nam się zebrać sporą rzeszę fanów.
Na zapaśniczej macie
- Jakie wnioski nasunęły się Panu po tym turnieju? Pytam tu o samą promocję takich wydarzeń i zwiększenie ich popularności, a tym samum popularyzację dyscypliny.

Iwo CZERNIAWSKI
- Uważam, że trzeba walczyć o rozpoznawalność zawodników. Nie może być tak, że za każdym razem wychodzą anonimowe postaci. Tutaj trzeba zadbać o sprawę wielorako. Sami sportowcy powinni popracować nad swoją...(czytaj więcej)
Wszystko „pod okiem” wielkiego sportowca.Wywiad21 09 2023
Wszystko „pod okiem” wielkiego sportowca.
Na zapaśniczej macie
- Jak do samego pomysłu odnosili się organizatorzy poszczególnych rozgrywek miedzyszkolnych pierwszej edycji? Co sądzą o samym pomyśle takiej formy promocji dyscypliny?

Jakub SZCZEPANIAK
- Wszyscy koordynatorzy lokalni zgodnie uznali, że jest to bardzo dobra promocja zapasów. Kiedy  ogłosiliśmy drugą edycję zaczęły urywać się telefony z pytaniami czy przyjedziemy ponownie oraz zgłaszały się...(czytaj więcej)
„Mazurek” na najwyższym stopniu podium, to jedno z najlepszych uczuć w moim życiu.Wywiad19 09 2023
„Mazurek” na najwyższym stopniu podium, to jedno z najlepszych uczuć w moim życiu.
Na zapaśniczej macie
- Gdy na początku roku na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski mieliśmy okazję zamienić zaledwie kilka słów pomyślałem sobie niesamowicie spokojny, grzeczny i ułożony człowiek. Nijak nie zgadzało mi się to z Pana charakterem na macie, gdy zadziornie atakuje Pan przeciwników, bez kompleksów, bitnie i nieustępliwie. Olivier SKRZYPCZAK ma dwa różne charaktery?

Olivier SKRZYPCZAK
- Można tak...(czytaj więcej)
Sport uczy młodych ludzi dyscypliny i zdrowych nawyków.Wywiad02 09 2023
Sport uczy młodych ludzi dyscypliny i zdrowych nawyków.
Na zapaśniczej macie
- Co dały Panu zapasy w życiu codziennym? Czego nauczyły, do czego się przydały, co ułatwiły?

Artur MICHALKIEWICZ
- Z pewnością samodyscyplinę i odpowiedzialność. Sport ma być przykładem dla młodych ludzi, jak mogą przezwyciężyć swoje słabości i uwierzyć w to, że poprzez systematyczność możemy osiągnąć wiele również w codziennym życiu.

Moim wielkim marzeniem i zarazem zadaniem jest...(czytaj więcej)
Idę do przodu, nie kalkuluję, robię swojeWywiad28 02 2023
Idę do przodu, nie kalkuluję, robię swoje
Na zapaśniczej macie
- Od 2017 roku czyli jeszcze jako junior startuje Pan w zawodach seniorskich. Mówi się, że to przejście od młodzieżowca do seniora jest jak przeskoczenie przepaści. Zawodnicy nie mogą się odnaleźć, giną gdzieś na dalszych miejscach w rywalizacji. Jak w Pana przypadku przebiegał ten proces?

Filip ROGUT
- Tak, jest w tym dużo prawdy, ale wydaje mi się, że wiąże się to z tym, że zaczynamy wchodzić w dorosłe...(czytaj więcej)
To były jedne z najlepszych walk w mojej karierze sportowej.Wywiad09 02 2023
To były jedne z najlepszych walk w mojej karierze sportowej.
Na zapaśniczej macie
- Kilka razy w turnieju wybroniła Pani przechwyconą przez przeciwniczkę nogę. Nie traci Pani wiele punktów i mam wrażenie, że obrona jest Pani mocną stroną, mylę się?

Patrycja GIL- Tak, dużo czasu spędziłam nad obroną nóg i uważam, że też dobrze czuję zawodniczki. Potrafię zareagować w dobrym momencie i dzięki temu mogę zrobić dużo punktów przeciwniczce, sama nie wykonując ataku, a tylko...(czytaj więcej)
Lubimy łamać stereotypy. Najważniejsze jest to, żeby spróbować.Wywiad05 11 2022
Lubimy łamać stereotypy. Najważniejsze jest to, żeby spróbować.
Na zapaśniczej macie
- Tola trochę łamie utarte stereotypy, że ostatnim sportem na jaki zapisuje się młode dziewczynki są
sporty walki. Co odpowiedziałaby Pani rodzicom kierujących się tym stereotypem?

Pani Justyna
- Lubimy łamać stereotypy. Najważniejsze jest to, żeby spróbować. Jeśli dziecko załapie bakcyla to nie ważne czy to chłopiec, czy dziewczynka. Zapasy są bardzo ogólnorozwojowym sportem, wiec przygotowują do każdego...(czytaj więcej)
Mam nadzieję, że któraś z nas powywalczy o medal  dla Polski na Igrzyskach OlimpijskichWywiad27 10 2022
Mam nadzieję, że któraś z nas powywalczy o medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich
Na zapaśniczej macie
- Na początku składam „bukiet gratulacji” nie tylko ode mnie, ale od wszystkich kibiców, którzy złożyli je pod postem o Pani sukcesie. Zabrakło tak niewiele do złota, być może sekund, bo presja jaką Pani wywierała w końcówce walki finałowej była ogromna. Radość, czy jednak leciutki niedosyt?

Magdalena Głodek
- Serdecznie dziękuję za gratulacje i miłe słowa. Cieszę się, że mogłam dostarczyć kibicom tylu ...(czytaj więcej)
Chcemy, aby zapasy były tu tak mocne jak dawniej.Wywiad05 10 2022
Chcemy, aby zapasy były tu tak mocne jak dawniej.
Na zapaśniczej macie
- Zapasy to dyscyplina, czy sposób bycia? Czym dla Pana są zapasy?

Jerzy Sekura
- Zapasy są bardzo znacząca częścią mojego życia. Jestem sędzią, trenerem i działaczem zapaśniczym. Dalej jest czynnym zawodnikiem w grupie ,,MASTERS” i 8 października będę walczył o kolejny medal mistrzostw świata w Bułgarii. Startuję w tych zawodach od dziesięciu lat i nie zamierzam poprzestać,...(czytaj więcej)
Będę płacić znajomym za kardiologaWywiad30 09 2022
Będę płacić znajomym za kardiologa
Na zapaśniczej macie
- Zabrakło niewiele do zwycięstwa nad Norweżką. Zapewne takie przegrane mocno odbijają się na emocjach, a wtedy nadal stała przed Panią historyczna szansa wywalczenia medalu mistrzostw świata. Jak przejść tak rozkołysane morze nastrojów, by na drugi dzień stanąć do walki z „czystą głową”? Jest na to jakiś sposób?

Jowita Wrzesień
- Najlepszym sposobem jest zapomnieć o przegranej walce i skupić się na...(czytaj więcej)
„Zdrowy trend” nas cieszy.Wywiad26 08 2022
„Zdrowy trend” nas cieszy.
Na zapaśniczej macie

- „SUPLES – PROMOCJA ZAPASÓW”  to początek jakiegoś szerszego pomysłu, np: wejścia z zapasami do szkół, uruchomienia lokalnych akademii dla maluchów czy też jednorazowy projekt?

Jakub Szczepaniak
- Oczywiście! W dalszym ciągu sporym problemem jest wprowadzenie trenerów do szkół, dotarcie do dyrekcji, nauczycieli wychowania fizycznego i przekazanie dziecku ulotki i zaproszenia na treningi....(czytaj więcej)
Ja zawsze twierdzę, że w rywalizacji rodzą się mistrzowie.Wywiad16 08 2022
Ja zawsze twierdzę, że w rywalizacji rodzą się mistrzowie.
Na zapaśniczej macie
- Oba kluby, zarówno WKS ŚLĄSK Wrocław, jak i MLKS AGROS Żary w opublikowanych stanowiskach uważają, że ich zawodnicy zostali pokrzywdzeni. Czy nie uważa Pan, że ta sytuacja faktycznie skrzywdziła nie tylko pominiętych zawodników, ich trenerów klubowych, ale i samego powołanego? (...)

Prezes Andrzej Supron
- Jeszcze raz powtórzę, że to pytanie powinno być skierowane do trenera kadry. To on...(czytaj więcej)
Jest zawodnik czerwony i niebieski. Tylko to się dla mnie liczy.Wywiad20 05 2022
Jest zawodnik czerwony i niebieski. Tylko to się dla mnie liczy.
Na zapaśniczej macie- Zacznę mocno :) „sędzia kalosz”! Jak radzi Pan sobie z takimi, a czasem mniej wybrednymi epitetami pod swoim adresem?

Łukasz ŁEBKOWSKI
- (śmiech) Sędziowanie to trudna a zarazem bardzo odpowiedzialna funkcja. Z reguły staram się nie reagować emocjonalnie. Rozumiem podejście i nastawienie trenerów czy zawodników podczas walki, ale wszystko ma swoje granice. Na pewno takie sytuacje nie wpływają na...(czytaj więcej)
Z natury jestem niepoprawnym optymistąWywiad15 05 2022
Z natury jestem niepoprawnym optymistą
Na zapaśniczej macie
- Jak z perspektywy czasu i z pozycji trenera ocenia Pan ten start naszych „wolniaków” w Budapeszcie

Artur Albinowski

- To był bardzo dobry start. Gdy przejrzałem historię występów polskiej reprezentacji stylu wolnego to okazało się, że taka sztuka udała się tylko pięć razy od 1966 roku, kiedy rozegrano pierwsze Mistrzostwa Europy w zapasach w stylu wolnym z historycznym medalem Lesława Kropa....(czytaj więcej)
Tylko rywalizacja podnosi umiejętności i sportowy poziomWywiad15 02 2022
Tylko rywalizacja podnosi umiejętności i sportowy poziom
Na zapaśniczej macie
- Czy widzi Pan potrzebę i potencjał w organizowaniu pobytów szkoleniowych dla polskich zawodników w Kaliningradzie?

Artur Janiak
- Zawsze powtarzałem, że tylko rywalizacja podnosi umiejętności i sportowy poziom. A jak się uczyć to od najlepszych. Jak wszyscy wiemy Rosja jest potęgą w zapasach i aż się prosi, żeby tu przyjeżdżać i wspólnie trenować, tym bardziej że Kaliningrad położony jest zaledwie 50 km od...(czytaj więcej)
Jeżeli się chce wygrywać to trzeba przykładać się do treningówWywiad14 12 2021
Jeżeli się chce wygrywać to trzeba przykładać się do treningów
Na zapaśniczej macie
- Czego nauczyły Cię zapasy, co przydaje się w życiu codziennym?

Zuzanna Horbik
- Na pewno wytrwałości i pracowitości. Żeby wygrywać trzeba dużo pracować. Poza tym dały mi bardzo dużo pewności siebie, a to się przydaje nie tylko na macie, ale też w zwykłym codziennym życiu.(czytaj więcej)
Ważną rzeczą jest by zapasy sprzedawać również jako produkt.Wywiad09 12 2021
Ważną rzeczą jest by zapasy sprzedawać również jako produkt.
Na zapaśniczej macie
- Pojawiły się pierwsze sukcesy szkoleniowe?

Radosław Grzybicki
- Z każdych sukcesów zawodników cieszę się niezależnie od rangi turniejów w jakich biorą udział. Przywożą oni medale z każdych zawodów, w których startujemy. Jestem trenerem świadomym oczekiwań, celów, założeń i pracy jaką wykonuję. Nie zmienia się cel jaki sobie obrałem jako szkoleniowiec. Dla mnie nadrzędnym sukcesem szkoleniowym jest progres...(czytaj więcej)
Rzucony na głęboką wodęWywiad28 11 2021
Rzucony na głęboką wodę
Na zapaśniczej macie
- W takim razie pytanie z innej przestrzeni. Zawodnikiem był pan dobrym, jednak nie potwierdził pan tego medalami. Czy kariera trenerska miała stanowić swoistą rekompensatę..,

Stanisław Krzesiński
- Zdarzało się, że na turniejach zwyciężałem mistrzów olimpijskich. Po prostu wygrywałem z nimi, jednak nie na tych zawodach, na których powinienem to robić. Szkoda, może za bardzo chciałem, może nawet za ciężko...(czytaj więcej)
Jako zawodnikowi bardzo ciężko było mi się pogodzić z porażkąWywiad18 11 2021
Jako zawodnikowi bardzo ciężko było mi się pogodzić z porażką
Na zapaśniczej macie
- Czy miał Pan sytuacje, pomysły, koncepcje, które dziś - jako trener - postrzega Pan inaczej niż kiedyś jako zawodnik?

Wojciech Wołowicz
- Jedna rzecz przychodzi mi do głowy. Pamiętam, że jako zawodnikowi bardzo ciężko mi było się pogodzić z porażką. W naszym sporcie jest taki piękny zwyczaj podawania ręki swojemu przeciwnikowi i jego trenerowi po walce. Bardzo chętnie to robiłem kiedy wygrywałem, ale po...(czytaj więcej)
Reprezentowanie naszych barw z orzełkiem na piersi to coś wspaniałegoWywiad24 10 2021
Reprezentowanie naszych barw z orzełkiem na piersi to coś wspaniałego
Na zapaśniczej macie
- Stres, presja zewnętrzna, ranga zawodów różnie wpływają na zawodników. Jak czuł się Pan i jakie myśli kołatały w głowie przed pierwszym pojedynkiem na turnieju rangi światowej?

Arkadiusz Kułynycz
- Kiedyś będąc małym chłopcem marzyłem żeby reprezentować swoje miasto i to było już dla mnie coś wielkiego. Start w mistrzostwach świata jest dla mnie wielkim wyróżnieniem, a reprezentowanie naszych pięknych...(czytaj więcej)
Jest uczucie spełnienia, a przecież o to w tym ciężkim sporcie chodzi.Wywiad10 10 2021
Jest uczucie spełnienia, a przecież o to w tym ciężkim sporcie chodzi.
Na zapaśniczej macie
- Pamiętasz co powiedziałaś krzątając się w domu by jak najszykowniej przygotować przyjęcie urodzinowe?

Katarzyna Krawczyk
- Powiedziałam że przede mną impreza roku – mistrzostwa świata w Oslo i na tę imprezę wybiorę się nie w celu krajoznawczym ale po medal!!! Teraz mogę jedynie wyrazić radość z faktu, że nie rzucałam słów na wiatr!(czytaj więcej)
Wszystko zaczyna się od głowyWywiad14 09 2021
Wszystko zaczyna się od głowy
Na zapaśniczej macie
- Na czym polega, a właściwie na czym powinna polegać magia zapasów? Co należy uczynić by ta magia w ogóle się pojawiła?

Jan Godlewski
- Gdy mnie o to pytają, właściwie od lat nieustannie powołuję się na pewną amerykańską praktykę. Otóż zapasy w przeważającej części Stanów zjednoczonych są obowiązkowym przedmiotem w szkołach podstawowych, później średnich. Bo właśnie nic innego, jak właśnie zapasy są tą...(czytaj więcej)
Lubię stawiać sobie nowe wyzwania i dążyć do ich realizacji.
Wywiad07 09 2021
Lubię stawiać sobie nowe wyzwania i dążyć do ich realizacji.

Moim i Państwa gościem jest Mikołaj Jarocki. Pochodzący z Bydgoszczy działacz sportowy znany w środowisku zapaśniczym nie tylko Pomorza i Kujaw, ale i całej Polski. W przeszłości autor, redaktor naczelny, właściciel magazynu "Zapaśnik" , przez 13 lat Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Zapaśniczego, od 10 lat Prezes KS Koronowo, manager występującej w KLZ drużyny LOTTO ZAPASY Bydgoszcz, od 2019 roku zarządzający...(czytaj więcej)
Stawiam na młodość. Chcę odwróconej piramidy.Wywiad04 09 2021
Stawiam na młodość. Chcę odwróconej piramidy.
Na zapaśniczej macie
- Czy jest taki moment, który w panu utrwalił się w sposób szczególny?

Piotr KRAJEWSKI
- Wspominałem o Natalii Strzałce. Ona po długiej przerwie i sukcesach w gronie kadetek i juniorek nagle zostaje mistrzynią Europy i brązową medalistką światowego czempionatu U-23. To był dla mnie szczególnie radosny moment. Podobnie jak zakwalifikowanie się do igrzysk w Tokio Jowity Wrzesień w wadze do 57 kilogramów. W...(czytaj więcej)
Trener kadry jest rozliczany za wyniki, a nie za szkolenie wstających manekinów.Wywiad27 08 2021
Trener kadry jest rozliczany za wyniki, a nie za szkolenie wstających manekinów.
Na zapaśniczej macie
- Pracował Pan w Polsce z szeroką kadrą zawodników. W Holandii ma Pan dwóch zawodników. Jakie są wady, a jakie są zalety takiego wąskiego składu?

Mariusz Gicewicz
- Według mnie nie ma żadnych zalet. Proszę sobie wyobrazić sytuację, że jeden łapie kontuzję, to drugi nie ma już z kim trenować.Takie głosy to ja już słyszałem, że mi czy Szymonowi Kogutowi pracuje się łatwiej ponieważ możemy skoncentrować się na...(czytaj więcej)
Patrząc przeciwniczce prosto w oczy mówiłam sobie - tylko tu i teraz.Wywiad26 08 2021
Patrząc przeciwniczce prosto w oczy mówiłam sobie - tylko tu i teraz.
Na zapaśniczej macie
- Opowiedz o sukcesie w Ufie.

Daniela Tkachuk
- W największym skrócie – zajęłam tam trzecie miejsce. Stoczyłam trzy walki. Na początek trafiłam na zawodniczkę z Turcji, Nazar Batir. Przed walką bardzo stresowałam się, ale stres mi nie przeszkadza w walce ponieważ wtedy bardzo się skupiam. Było też sporo adrenaliny i to mi też pomogło w walce(czytaj więcej)
Pracy czeka nas hukWywiad16 08 2021
Pracy czeka nas huk
Na zapaśniczej macie
- Jak zaprezentowały się polskie zapasy w Japonii?

Jan GODLEWSKI
- Już przed laty ugruntowało się założenie, że na trzy olimpijskie szanse medalowe należy wykorzystać jedną. Jeśli weźmiemy to za punkt wyjścia, to przed Tokio były dwie szanse – Gadżijew i Zasina. Wypaliła jedna, więc statystycznie można coś wspomnieć o sukcesie. Ale wypaliła jakby z boku, bo Michalik kandydatem do olimpijskiego krążka nie był....(czytaj więcej)
Najlepsze rozwiązanie to łączenie młodości z doświadczeniem.Wywiad25 06 2021
Najlepsze rozwiązanie to łączenie młodości z doświadczeniem.
Na zapaśniczej macie
- Jakie według Pani są aktualnie największe bolączki polskich zapasów? Jakie działania zaproponowałaby Pani nowemu zarządowi, aby je rozwiązać?

Alicja Dydo – Warchoł
- Przede wszystkim zapasy powinny być obecne w telewizji. Zapasy nie staną się bardziej popularne, jeśli nie będą promowane w mediach. Z popularnością wiąże się z kolei łatwość pozyskiwania środków. Nie można się ograniczać do finansowania...(czytaj więcej)
To priorytetowe zadanie dla nowego Zarządu.Wywiad24 06 2021
To priorytetowe zadanie dla nowego Zarządu.
Na zapaśniczej macie
- Jak Pan widzi pracę z zawodniczkami, zawodnikami i ich prowadzenie przez kolejne grupy wiekowe? Na dzień dzisiejszy bardzo fajnie funkcjonuje to w zapasach kobiet. (...) Czy potrzebne jest rozwiązanie systemowe, które będzie można przenieść na inne style, czy też należy pozostawić tą pracę trenerom kadr? A może ma Pan inne rozwiązanie?

Dariusz Stępień
- Świetnie, że w zapasach kobiet to działa, trenerzy w...(czytaj więcej)
Jestem to winien moim trenerom, kolegom z maty i sam sobie.Wywiad23 06 2021
Jestem to winien moim trenerom, kolegom z maty i sam sobie.
Na zapaśniczej macie
- Kilka razy w różnych rozmowach z ludźmi ze środowiska zapaśniczego słyszałem takie zdanie: - Grzyb? Grzyb tylko narzeka i dla niego wszyscy wszystko robią źle, a jak go zapytać jaki ma pomysł czy rozwiązanie, to odwraca się i mówi, że nie będzie dyskutował. Jaki był powód, że zgłoszono Pana kandydaturę?

Paweł Grzybicki
- (...) Nie lubię przegrywać bez walki. Zapasy dały mi całe moje życie...(czytaj więcej)
Innym nie zawsze udaje się tyle osiągnąć.Wywiad21 06 2021
Innym nie zawsze udaje się tyle osiągnąć.
KTO ZOSTANIE PREZESEM PZZ?

Pewnych jest właściwie kilka faktów. Kolejnym sternikiem Polskiego Związku Zapaśniczego pozostanie niegdyś gwiazda tej pięknej i frapującej dyscypliny sportu, będzie to były zapaśnik stylu klasycznego, multimedalista o imieniu Andrzej.(czytaj więcej)
Mogłem kopać w piłkę, postawiłem na matę.Wywiad20 06 2021
Mogłem kopać w piłkę, postawiłem na matę.
KTO ZOSTANIE PREZESEM PZZ?

Pewnych jest właściwie kilka faktów. Kolejnym sternikiem Polskiego Związku Zapaśniczego pozostanie niegdyś gwiazda tej pięknej i frapującej dyscypliny sportu, będzie to były zapaśnik stylu klasycznego, multimedalista o imieniu Andrzej.(czytaj więcej)
Dopaść Olgę! Do trzech razy sztuka(?)Wywiad02 06 2021
Dopaść Olgę! Do trzech razy sztuka(?)
Na zapaśniczej macie
- Przed dwoma laty po raz pierwszy zostałaś wicemistrzynią Europy. Było to w Krakowie, a na drodze do złotego medalu stanęła ci Olga Owczynnikova. Ta sama dziewczyna, która pokonała cię w Bułgarii.

Amelia Tomala
- Okazała się za silna. Z perspektywy czasu uważam nawet, że ta walka w Krakowie była w moim wykonaniu nawet lepsza. Dłużej się broniłam. W Sofii starałam się nie myśleć o tamtej porażce,...(czytaj więcej)
Co na to Garmul? Równać do pań!Wywiad02 06 2021
Co na to Garmul? Równać do pań!
Na zapaśniczej macie
- Panie górą!(?)

Marek Garmulewicz
- Mamy dobrą generację, można powiedzieć wysyp utalentowanych dziewczyn i dlatego jestem optymistą. Nasze dziewczyny są bardziej zajadłe od chłopaków. W Skopje widać to było jak na dłoni…(czytaj więcej)
Złoto po macedońsku ze spokojną głową.Wywiad28 05 2021
Złoto po macedońsku ze spokojną głową.
Na zapaśniczej macie
- Jeśli idzie o zdobycz medalową to polskie dziewczyny robiły za całą ekipę. Chłopakom poszło gorzej, by nie powiedzieć – bardzo słabo.

Wiktoria CHOŁUJ
- Szkoda naturalnie, jednak to w niczym nie zmienia faktu, że w Północnej Macedonii polskie dziewczyny pokazały się jako firma bardzo mocna. Trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej stanowią dobry prognostyk, naprawdę było o nas głośno....(czytaj więcej)
Uważam to za wielkie osiągnięcie polskich zapasów.Wywiad24 05 2021
Uważam to za wielkie osiągnięcie polskich zapasów.
Trener Kadry Narodowej w zapasach stylu
wolnym Yusup ABDUSALAMOV w szczerej spowiedzi po kwalifikacjach do
Igrzysk Olimpijskich i ośmiu latach pracy na stanowisku szkoleniowca
reprezentacji Polski.

Yusup ABDUSALAMOV
- (...) Uważam to za wielkie osiągnięcie polskich zapasów.(czytaj więcej)
Co na to Garmul? Walka o chlebWywiad18 05 2021
Co na to Garmul? Walka o chleb
Marek GARMULEWICZ
- Cóż mogę powiedzieć, szału nie ma. Rachunek jest prosty – do Tokio każda nacja może zabrać osiemnastu sportowców. Po sześciu w obu stylach męskich i tyle samo dziewcząt. Od nas pojedzie pięć osób, a to oznacza, że o trzy mniej niż przed poprzednimi igrzyskami. Taki rezultat nie może nas satysfakcjonować. Widać, że zapasy lekko osuwają się po równi pochyłej… I ten problem dotyczy nie tylko Polski.
(czytaj więcej)
Co na to Garmul? Słodko - gorzkoWywiad07 05 2021
Co na to Garmul? Słodko - gorzko
Marek GARMULEWICZ
- Na początek słowa wyrażające dobry nastrój i spore zadowolenie. W warszawie nasi wywalczyli dziewięć medali indywidualnych i jeden brązowy drużynowo. Nasz dziewczyny zostały trzecią siłą czempionatu i ten wynik należy uznać nie tylko za dobry, ale ponadto optymistyczny perspektywicznie w kontekście kolejnych wydarzeń. Panowie również wzbogacili polski skarbczyk. Słowem – było kogo i co pochwalić....(czytaj więcej)
Babcine marzenie się spełniłoWywiad06 05 2021
Babcine marzenie się spełniło
Anhelina ŁYSAK
- Moja babcia jest stuprocentową Polką,
doskonale porozumiewa się w polskim języku i ze starym krajem jest bardzo mocno związana uczuciowo. Kiedyś wyznała mi, że jej największym marzeniem będzie mój sportowy medal wywalczony na
poważnej, międzynarodowej imprezie. Medal dla Polski. I dlatego nie posiadam się z radości, że to marzenie udało mi się urzeczywistnić. (czytaj więcej)
Jestem optymistą. Jesteśmy o włos...Wywiad28 04 2021
Jestem optymistą. Jesteśmy o włos...
Zapaśnicze mistrzostwa Europy w stylu wolnym, które zakończyły się w Warszawie dały sporo satysfakcji kibicom. To był dobry występ biało-czerwonych, bo tak należy oceniać zdobycie trzech medali. – A mogło być nawet lepiej - ocenia Radosław HORBIK, trener ściśle współpracujący z trenerem kadry narodowej seniorów w zpasach stylu wolnym Yusupem ABDUSALAMOVEM.(czytaj więcej)
Rzut jest dopiero początkiem.Wywiad17 04 2021
Rzut jest dopiero początkiem.
Na zapaśniczej macie
-
(...) Jaki efekt chciałby Pan osiągnąć wśród uczestników Underhook Wrestling Camp?

Radosław GRZYBICKI
- Powinniśmy odchodzić o stereotypów poprzedniej epoki.
Dzisiaj mamy inne pokolenie, równie zdolne jak poprzednie, ale po prostu potrzebujące czegoś innego w drodze do sukcesu. Trener przygotowania motorycznego to podstawowy element sportu na każdym...(czytaj więcej)
To wszystko dla rozwoju polskich zapasówWywiad23 03 2021
To wszystko dla rozwoju polskich zapasów
Na zapaśniczej macie
- (...) To będzie WRESTLING MOVING CAMP, co w wolnym tłumaczeniu oznacza MOBILNY OBÓZ ZAPAŚNICZY. Na czym polega sam zamysł zgrupowania i jakie ma ono dać korzyści uczestnikom? Ogólnie – jaka jest idea „campu”?

Wojciech Antczak
- Głównym zamysłem zgrupowania jest możliwość sprawdzania naszego systemu w boju. Szukamy możliwości zorganizowania jak największej ilości walk. Chcemy dostarczyć...(czytaj więcej)
Znalezienie recepty na wygranie z najlepszymi, to tylko kwestia czasu.Wywiad15 03 2021
Znalezienie recepty na wygranie z najlepszymi, to tylko kwestia czasu.
Na zapaśniczej macie
- (...) Medal zdobyty w takim stylu robi wrażenie :). Czy były jakieś momenty, akcje, reakcje, które wykonał Pan – w swoim mniemaniu – błędnie, czy też wszystko w Pana wykonaniu na tym turnieju było perfekcyjne:)?

Kamil Kościółek
- (...)
Dość często po walce każdy z zawodników analizuje sobie swoje walki, które stoczył podczas turnieju po to, żeby później wyciągnąć wnioski. A czy...(czytaj więcej)
Przyszedł czas na podbicie wschoduWywiad08 03 2021
Przyszedł czas na podbicie wschodu
Na zapaśniczej macie
- Kiedyś na profilu Edgara MELKUMOVA przeczytałem jego motto, które później kilka razy słyszałem. „Pracuj w ciszy, niech sukces zrobi hałas”. Czy trochę nie jest tak w Pana przypadku :)? Chwilę było o Panu cicho i nagle BUM! Przypomina Pan o sobie stając na podium :)

Sebastian JEZIERZAŃSKI
- Bardzo dziękuję za gratulacje. To motto idealnie pasuje do mojego przypadku. Nie było mnie widać na...(czytaj więcej)
Wierzę, że w końcu z nim wygram.Wywiad02 02 2021
Wierzę, że w końcu z nim wygram.
Na zapaśniczej macie
- Finał turnieju w Nicei i przeciwnik nietuzinkowy. Gruzin Geno PETRIASHVILI, bo o nim mowa i przegrana na punkty 2:7. Czy kiedykolwiek pokonał go Pan w zmaganiach turniejowych, czy też w sparingach na zgrupowaniach?

Robert Baran
- Geno jest w tej chwili najcięższym przeciwnikiem. Na treningach zdarzały się bardziej wyrównane pojedynki lecz na żadnym z turniejów jeszcze z nim...(czytaj więcej)
Takie występy jeszcze bardziej mnie nakręcająWywiad01 02 2021
Takie występy jeszcze bardziej mnie nakręcają
Na zapaśniczej macie
- A jak się Pan znajduje w rywalizacji seniorskiej patrząc przez pryzmat tych dwóch turniejów, w których wziął Pan udział? Trema czy raczej pewność siebie i chęć pokazania seniorom „nadchodzi młody gniewny”? :)

Konrad Kozłowski
- Jak już wcześniej wspomniałem lubię rywalizację, tym bardziej ze starszymi ode mnie. Szczerze mogę powiedzieć, że takie występy jeszcze bardziej mnie nakręcają i czuje...(czytaj więcej)
Byłem przygotowany na wojnę.Wywiad17 12 2020
Byłem przygotowany na wojnę.
Na zapaśniczej macie
- Losowanie nie było szczęśliwe. Na „dzień dobry” reprezentant Rosji Nazir Rachidovitch ABDULLAEV, ale nie wyglądało na to, że wyjście do takiego przeciwnika wywarło jakiś większy wpływ na Pana. Co prawda pojedynek zakończył się przegraną na punkty 5:8, ale pierwsza runda była świetna, z efektownym wyniesieniem i prowadzeniem. Czego zabrakło w drugiej rundzie?

Roman Pacurkowski
- Zero wpływu....(czytaj więcej)
Przez zabawę do sportu, to mój plan na pozyskiwanie zawodnikówWywiad12 12 2020
Przez zabawę do sportu, to mój plan na pozyskiwanie zawodników
Na zapaśniczej macie
- Te ćwiczenia to przecież świetny wstęp do sportu ogólnie. Czy możemy uznać, że właśnie dlatego zapasy są najlepszą dyscypliną ogólnorozwojową, przygotowującą dzieci do trenowania każdej innej dyscypliny?

Konrad Terka
- Jeśli mam być szczery to uważam, że zapasy to jedyna dyscyplina, - no może jeszcze judo, ale nic poza tym - która pozwala na tak wszechstronny rozwój dziecka pod względem...(czytaj więcej)
Klub to mój drugi dom, a ludzie którzy go tworzą to sportowa rodzina.Wywiad06 10 2020
Klub to mój drugi dom, a ludzie którzy go tworzą to sportowa rodzina.
Na zapaśniczej macie
- Gdy słyszy Pan o namysłowskiej szkole zapasów jakie postaci przychodzą Panu na myśl? Jakie osoby wniosły najwięcej do kształtu Pana kariery zawodniczej?

Radosław Marcinkiewicz
- Namysłowska szkoła zapasów od 30 lat prowadzona jest pod kierownictwem Prezesa Kazimierz Szelagiewicz, to również trenerzy w osobach Darka Stępnia, Marcina Marcinkiewicza i Krzysztof Pawlak. Jeśli chodzi o moją osobę,...(czytaj więcej)
Yusup zakłada, że poziom polskich zapasów się podniesieWywiad22 07 2020
Yusup zakłada, że poziom polskich zapasów się podniesie
Na zapaśniczej macie
- W mojej ocenie i pewnie nie tylko - świetna inicjatywa! Skąd pomysł na tak „mocne” zgrupowanie?

Wojciech Sadowski
- W zasadzie to wyglądało tak. Yusup miał plan
przygotowania do Igrzysk na ten rok. W tym planie byli gdzieś wszędzie ujęci juniorzy i był on przekazany na konferencji w grudniu. Mój plan grupy w kadetach był troszkę inny. Mieliśmy trenować z różnymi drużynami w oparciu...(czytaj więcej)
Myślę, że możemy coś zyskać na tej sytuacjiWywiad13 07 2020
Myślę, że możemy coś zyskać na tej sytuacji
Na zapaśniczej macie
- No to zacznę od najważniejszego pytania. Jak tam z kwarantanną w Danii? Ruszyły już normalne
treningi?

Szymon Kogut
- Treningi podczas kwarantanny zawsze były tyle, że nie na macie. Wiesz to był taki okres gdy można było odbudować siłę, ale i poeksperymentować. Bawiliśmy się w wizualizację treningu, a raz w miesiącu robiliśmy wizualizację turnieju, tak żeby spróbować stymulować...(czytaj więcej)
Nie chciałem powielać takich schematówWywiad10 07 2020
Nie chciałem powielać takich schematów
Na zapaśniczej macie
  - KS "SGW" popularyzuje dyscypliny walki, a wśród nich młodą sekcję zapasów. Ponieważ nasz FANPAGE jest ukierunkowany ściśle na tematykę zapaśniczą pozwoli Pan, że będziemy się kręcić wokół tej dyscypliny. Skąd pomysł na uruchomienie sekcji zapaśniczej w Gorzowie?

Szymon Mielniczek
  - Oczywiście. Po otwarciu sekcji boksu oraz kickboxingu kolejnym etapem rozwoju klubu było dopełnianie...(czytaj więcej)
Nigdy przedtem nie walczyłem na tak ważnych zawodach.Wywiad12 05 2020
Nigdy przedtem nie walczyłem na tak ważnych zawodach.
Na zapaśniczej macie
- Na początek pytanie o zdrowie, bo teraz jest to szczególnie ważne. Jak czuje się Kamil Rybicki rok po powrocie do uprawiania zapasów na wysokim poziomie?

Kamil Rybicki
- Czuje się bardzo dobrze, zdrowie dopisuje.

Na zapaśniczej macie
- Zawsze zastanawiało mnie jak wygląda powrót do uprawiania wyczynowego sportu po długiej przerwie. Jedni wracają bardzo szybko do swoich...(czytaj więcej)
Każdy zawodnik jest wymagającyWywiad20 04 2020
Każdy zawodnik jest wymagający
Na zapaśniczej macie
- Ciekawi mnie Pana zdanie na temat przełożonych turniejów kwalifikacyjnych. Zazwyczaj jest tak, że trener i zawodnik starają się wstrzelić z formą na okres turniejowy. Jakie konsekwencje dla zawodnika, ma takie przesunięcie turniejów w czasie? Czy i w jaki sposób zmieniają się założenia treningowe?

Zbigniew Baranowski
- Przesunięcie turnieju kwalifikacyjnego nie stanowi dla mnie żadnego...(czytaj więcej)
To jest sprawa honoru i mojego dobrego imienia.Wywiad16 04 2020
To jest sprawa honoru i mojego dobrego imienia.
Na zapaśniczej macie
- Była cisza i nagle BUM !!! Ostatnio opublikował Pan w mediach społecznościowych wiadomość, że wchodzi Pan w spór sądowy z Polski Związek Zapaśniczy

Damian Fedorowicz
- Trwało to trochę, ale w końcu się udało. Musiałem to zrobić, żeby przerwać to, co się dzieje w Polskim Związku Zapaśniczym. Chodzi mi o wszechobecne bezprawie, brak poszanowania umów, którego ofiarą stała się KLZ i...(czytaj więcej)
Sportowiec powinien być przygotowany na każdą sytuacjęWywiad09 04 2020
Sportowiec powinien być przygotowany na każdą sytuację
Na zapaśniczej macie
- Jak radzi sobie Pani w tych trudnych dla sportowców okolicznościach jakimi są ograniczenia związane z kwarantanną?

Monika Michalik
- Dzisiejsza sytuacja nie jest łatwa dla nikogo, ale tak jak w każdej sytuacji, która mnie spotkała w życiu i która była dla mnie niełatwa, zawsze jakoś starałam sobie radzić. Tak samo jest i dziś. Bardzo ważne w takich chwilach jest mieć koło siebie ludzi, którym...(czytaj więcej)
Dałem całe swoje serce, bo to kochamWywiad07 03 2020
Dałem całe swoje serce, bo to kocham
Na zapaśniczej macie
- 26 tytułów Mistrza Polski mówi samo za siebie . Jakie nastawienie miał Pan przed kolejnym turniejem o tytuł Mistrza Polski? Czy traktował Pan tą rywalizację jako „formalność”, potwierdzenie swojej dominacji, sprawdzian, czy też jako obowiązek?

Krystian Brzozowski
- Począwszy od grupy Kadetów do seniorów była to rywalizacja, dopiero pod koniec kariery traktowałem to jako formalność. Wtedy gdy...(czytaj więcej)
Osobiście uważam, że to najlepsza forma szkolenia.Wywiad19 02 2020
Osobiście uważam, że to najlepsza forma szkolenia.
Na zapaśniczej macie
- Niedawno klub KS SOBIESKI Poznań był gospodarzem ciekawego wydarzenia. Mam tu na myśli seminarium szkoleniowe trenerów klubowych „klasyków”. Skąd pomysł na taką formę szkolenia trenerskiego?

Antoni Obrycki
- Propozycja spotkania padła podczas Konferencji Metodyczno – Szkoleniowej w Teresinie w grudniu. Trener Stanisław Krzesiński pokazywał nowe rozwiązania techniczno-taktyczne stosowane przez...(czytaj więcej)
Cel jest prosty - walczyć i wygrywać!!Wywiad28 01 2020
Cel jest prosty - walczyć i wygrywać!!
Na zapaśniczej macie
- Dawid Kareciński zbił wagę i rywalizuje w kategorii GR 60 kg!!! Co skłoniło Pana do takiej decyzji?

Dawid Kareciński
- Co skłoniło mnie do zmiany? To, że trener już mnie nie wiedział w mojej kategorii wagowej GR 67 kg. W tej kategorii jest wyrównana stawka, a ja byłem słabszy na turniejach od swoich kolegów z wagi. Teraz jest na „topie” Gevorg Sachakyan i był blisko zrobienia kwalifikacji...(czytaj więcej)
Dociera do mnie jak wielkiej rzeczy dokonaliśmyWywiad21 01 2020
Dociera do mnie jak wielkiej rzeczy dokonaliśmy
Na zapaśniczej macie
- AKS Piotrków Trybunalski jest młodym klubem, jednak może się poszczycić wieloma sukcesami indywidualnymi zawodników i zawodniczek. Które z tych sukcesów wywalczonych w czasie Pana działalności klubowej wspomina Pan najchętniej?

Marcin Cejnóg
- Pamiętajmy, że AKS jest kontynuatorem bogatej zapaśniczej piotrkowskiej tradycji, która liczy sobie już pół wieku. Opieramy się na bardzo solidnych...(czytaj więcej)
To było wielkie wyzwanie zakończone dużym sukcesem.Wywiad21 10 2019
To było wielkie wyzwanie zakończone dużym sukcesem.
Na zapaśniczej macie
- Zacznijmy od początku roku, bo to gdzieś wtedy wystartowaliście z budową Centrum Sportu Zapaśniczego w Bieżanowie.

Piotr Budzyn
- Budowa Centrum Sportu Zapaśniczego w Bieżanowie rozpoczęła się w połowie listopada 2018. Jest to jednak wynik blisko dziesięciu lat starań i pracy wielu ludzi, można powiedzieć małej armii ludzi. Szczególnie ostatnie 5 lat to kulminacja wysiłku i intensywnej pracy...(czytaj więcej)
Zawodnik powinien czuć ze w trenerze ma oparcie.Wywiad18 07 2019
Zawodnik powinien czuć ze w trenerze ma oparcie.
Na zapaśniczej macie
- Zapytam trochę prozaicznie, choć czasem takie pytania sprawiają największą trudność Jaką rolę w Pana życiu odgrywają zapasy?

Piotr Leonarczyk
- Zapasy to całe moje życie. Ukształtowały mnie jako sportowca i człowieka. Codziennie dziękuję rodzinie, która akceptuje moją pasję, a w szczególności mojej żonie.(czytaj więcej)
Wydaje mi się, że zrobiliśmy kawał fajnej robotyWywiad07 07 2019
Wydaje mi się, że zrobiliśmy kawał fajnej roboty
Na zapaśniczej macie
- Najpierw, chciałbym porozmawiać z Panem o samym wydarzeniu. Opinie, co do organizowania turniejów kontynentalnych, czy światowych dla młodzików U15 są podzielone. Jakie jest Pana zdanie w tej kwestii?

Ryszard Lesniewski
- Start w Mistrzostwach Europy U15 to szansa dla młodych zawodników uczestnictwa w rywalizacji sportowej, natomiast kwestia dojrzewania dzieci z Europy Zachodniej różni się od...(czytaj więcej)
Ciężka praca w końcu przynosi efekty.Wywiad03 07 2019
Ciężka praca w końcu przynosi efekty.
Na zapaśniczej macie
- Zacznijmy od pierwszej walki. Pierwszą rundę przegrywa Pan 5:0, by ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa kładąc przeciwnika na łopatki. Co się wydarzyło po drodze?

Arkadiusz Kulynycz
- Plan na pierwszą walkę był taki, aby nie forsować tempa od początku, tylko pójść jako pierwszy do parteru i wybronić atak przeciwnika. Niestety Mołdawianin mnie zaskoczył i wykonał dwa szybkie wózki i...(czytaj więcej)
Sport zapaśniczy kobietami stoi.Wywiad30 06 2019
Sport zapaśniczy kobietami stoi.
Na zapaśniczej macie
- Mamy srebrny medal, co ogromnie cieszy zawodniczkę, drużynę, trenerów i kibiców. To piękny sukces, ale nie tylko nasza srebrna medalistka, zawodniczka Gks Piast Wola, Amelia Tomala pokazała się z bardzo dobrej strony. Według Pani, która jeszcze z naszych zawodniczek zasługuje po tych zawodach na wyróżnienie?

Elżbieta Garmulewicz
- Na słowa uznania zasługuje Nikola Drozdek Agros Żary , która...(czytaj więcej)
Sport uczy rezygnowania z chwilowych pokus by osiągnąć coś wartościowego.Wywiad20 05 2019
Sport uczy rezygnowania z chwilowych pokus by osiągnąć coś wartościowego.
Na zapaśniczej macie
- Jakie przesłanki powinno się dostrzec w zachowaniu dziecka, które mówiłyby o tym, że zbliża się lub już zaczął problem z uzależnieniem dziecka od zewnętrznych stymulatorów?

Stanisław Majdański
- Problem uzależnienia nie jest oczywiście domeną jedynie dzisiejszych czasów, jednak słusznie, jak Pan wspomniał, w pewien sposób wraz z rozwojem techniki, cyfryzacji oraz mediów społecznościowych doszły...(czytaj więcej)
Na pierwszym miejscu postawiłbym rolę treneraWywiad25 04 2019
Na pierwszym miejscu postawiłbym rolę trenera
Na zapaśniczej macie
- Trener, zawodnik, specjalista od marketingu i mediów społecznościowych, organizator turniejów, można o Panu powiedzieć "człowiek renesansu" lub "człowiek orkiestra"?

Norbert Warchoł
- W skrócie można powiedzieć, że Norbert Warchoł to człowiek całym sercem zaangażowany w sport.(czytaj więcej)
Zapasy to nie tylko trening ciała.Wywiad20 02 2019
Zapasy to nie tylko trening ciała.
Na zapaśniczej macie
- Jest Pani specjalistką od fizjoterapii sportu. Czy mogłaby Pani kilkoma zdaniami opisać jakie korzyści dla młodego, kształtującego się organizmu dziecka przynosi trening zapaśniczy ?

Natalia Skwarek-Paradowska
- Pierwszy kontakt dziecka ze sportem to powinien być właśnie trening zapaśniczy. Trudno byłoby znaleźć inną dyscyplinę, która tak wszechstronnie i ogólnorozwojowo wpływa na młody...(czytaj więcej)
Podstawową wartością jaką staram się wpoić to dyscyplina i ciężka pracaWywiad29 11 2018
Podstawową wartością jaką staram się wpoić to dyscyplina i ciężka praca
Na zapaśniczej macie
- Ma Pan licencję instruktora PZZ, zapytam trochę z ludzkiej wścibskiej ciekawości Co zadecydowało, że trafił Pan do Niemiec i tam kształci zapaśniczy "narybek".

Dawid Solich
- Powód jest prosty. Otrzymałem swego czasu propozycję walczenia w lidze niemieckiej. Po dwóch latach reprezentowania barw St. TV Singen otrzymałem ofertę zajęcia się grupą dzieciaków w tym klubie. Nie widząc dla siebie...(czytaj więcej)
Stoczyłem wiele walk w swoim życiuWywiad19 09 2018
Stoczyłem wiele walk w swoim życiu
Na zapaśniczej macie
- Zacznę od najważniejszego dla kibiców pytania. Co będzie z Krajowa Liga Zapaśnicza Panie Prezesie?

Damian Fedorowicz
- KLZ sp. z o.o. organizator zawodowych rozgrywek zapaśniczych w naszym kraju na 99 % zawiesza działalność i co za tym idzie również organizację KLZ(czytaj więcej)
Jak na razie jest to moje największe osiągniecieWywiad03 07 2018
Jak na razie jest to moje największe osiągniecie
Na zapaśniczej macie
- W ostatnich Mistrzostwa Polski "klasyków" pokazał Pan, że jest w świetnej formie. Zdobył Pan tytuł MISTRZA POLSKI, a "wisienką na torcie" były dwa zwycięstwa w pojedynkach z zawodnikami ścisłej Kadry Polski Michałem Traczem i Dawidem Erseticem. Jak smakuje takie zwycięstwo ?

Przemysław Piątek
- Trudno znaleźć słowa, aby opisać radość jaką czułem po wywalczeniu tego sukcesu. W poprzednich latach...(czytaj więcej)
Jestem sumiennym, pracowitym i profesjonalnym sportowcem.Wywiad12 05 2018
Jestem sumiennym, pracowitym i profesjonalnym sportowcem.
Na zapaśniczej macie
- W zapasach jak i w życiu; "raz z górki, raz pod górkę". Ostatnio miał Pan raczej pod górkę?

Mateusz Bernatek
- Ostatniego okresu w moim życiu prywatnym i sportowym nie mogę zaliczyć do łatwych. Wiele wydarzeń związanych z najbliższymi spowodowało u mnie nieprzyjemne przeżycia i ogromne straty. Nie chciałbym wiele o tym mówić, bo dotyczy to mojej rodziny.(czytaj więcej)
Pracuje cieżko w ciszy, a sukcesy robią hałas.Wywiad24 04 2018
Pracuje cieżko w ciszy, a sukcesy robią hałas.
Na zapaśniczej macie
- Pana nazwisko znika z list powołań na zgrupowania Kadry Narodowej Seniorów? Co Pana zdaniem zaważyło i wpłynęło na tak radykalny "zwrot akcji"?

Edgar Melkumov
- Przygodę z zapasami zacząłem w 1996 roku. Trenowałem, walczyłem, wygrywałem i przegrywałem, ale nie jeździłem na żadne zgrupowania bo nie miałem obywatelstwa polskiego. Nigdy nie walczyłem na OOM (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) ze...(czytaj więcej)
Jesteśmy jak rodzina.Wywiad06 04 2018
Jesteśmy jak rodzina.
Na zapaśniczej macie
W Mistrzostwach Polski wystartuje aż 17 zawodniczek reprezentujących Cement-Gryf Chełm, żaden klub nie może się poszczycić tak liczną reprezentacją. Niech nam Pani zdradzi tajemnicę. Czym "oczarowuje" zawodniczki Cement-Gryf Chełm, że tak licznie i na wysokim poziomie trenują w tym klubie?

Anna Urbanowicz
Jest to dla mnie trudne pytanie, nigdy się nad tym się nie zastanawiałam. W swoje przygodzie...(czytaj więcej)
W lidze niemieckiej było zdecydowanie łatwiej.Wywiad16 03 2018
W lidze niemieckiej było zdecydowanie łatwiej.
Na zapaśniczej macie
MISTRZ PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza (wywalczony z AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski) i MEISTERSCHAFT Deutscher Ringer-Bund e.V. (wywalczony z SV Wacker Burghausen - Ringen). W której z tych lig było trudniej o "mistrza"?

Mariusz Łoś
Odpowiedź na pytanie, w której lidze było trudniej jest dosyć złożona, dlatego, że w Niemczech walczyłem aż dziewięć walk, a w Polsce tylko trzy. Jeśli...(czytaj więcej)
Na każdym etapie kariery ciągle się uczymyWywiad15 03 2018
Na każdym etapie kariery ciągle się uczymy
Na zapaśniczej macie
Czy jako kibice obserwujemy już początek czy dopiero wstęp do „ERY KUŁYNYCZA”?

Arkadiusz Kułynycz
Walki w półfinale i finale były dla mnie bardzo ważne i byłem bardzo szczęśliwy że będę mógł spróbować swoich sił z zawodnikami najwyższej klasy. Aleksiej Mishin to z pewnością światowa zapaśnicza legenda, ale trzeba pamiętać że w 2016 roku zdobył kwalifikacje olimpijską dla reprezentacji Rosji, więc...(czytaj więcej)
Półfinał PLAY OFF KLZ w Atlas Arenie Łódź!Wywiad12 02 2018
Półfinał PLAY OFF KLZ w Atlas Arenie Łódź!
Na zapaśniczej macie
- Dlaczego warto być 27 lutego na meczu Faza Play-Off. KS.Budowlani Łódź vs AKS Madej Wrestling Team?

Paweł Krupiński
- Serdecznie zapraszam sympatyków zapasów na mecz półfinału fazy PLAY OFF PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza, ktore odbędą się 27 lutego 2018 w Atlas Arena w Łodzi.Beniaminek Ligi PWPW KLZ KS.BUDOWLANI ŁÓDŹ podejmie ubiegłorocznego mistrza Krajowej Ligi zapaśniczej drużynę AKS...(czytaj więcej)
Tytuły nie walczą, wszystko jest w głowach zawodników.Wywiad25 01 2018
Tytuły nie walczą, wszystko jest w głowach zawodników.
Na zapaśniczej macie
Czy tytuł „Mistrza KLZ” bardziej „straszy” waszych oponentów, czy podwyższa wasz stres przed FAZĄ PLAY-OFF PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza?

Michał Jaworski
„(…) myślę że tytuły nie walczą i wszytko jest w głowach zawodników. Osobiście zostawiam w tyle poprzedni sezon i nie bronię tytułu. My próbujemy zdobyć mistrzostwo”.(czytaj więcej)

Chcesz byćna bieżąco?

dodaj

* Osobie, która przekazała dane Administratorowi Danych, przysługuje prawo do nakazania “zapomnienia danych”. W każdej chwili może ona zdecydować o wypisaniu się z newslettera poprzez kliknięcie w link przesylany wraz z newsletterem i usunięciu swojego adresu e-mail z bazy danych