29.07.2021
OPOWIEŚCI OBOK MATY

Powitanie Mistrza Olimpijskiego

Montreal 1976 rok, lipiec. Na wielu arenach sportowych toczy się rywalizacja olimpijska. Oczekiwania wielu kibiców skierowane były w stronę naszej reprezentacji zapaśniczej.

To w niej dopatrywano się szans medalowych. Po Igrzyskach w Monachium, kiedy to Kazimierz LIPIEŃ i Czesław KWIECIŃSKI wywalczyli brązowe medale apetyt był uzasadniony.

Hala Maurice Richard Arena w Montrealu, a w niej na podeście cztery maty ułożone w kształt kwadratu. Rozpoczyna się rywalizacja w w stylu klasycznym w kategorii GR 62 kg. Polskę reprezentuje Kazimierz LIPIEŃ. W wywiadzie udzielonym przed wyjazdem na Igrzyska powiedział: „Nie ukrywam, iż moim celem jest zdobycie złotego medalu. Gdyby udało mi się go zdobyć miałbym wszystkie najcenniejsze trofea jakie może zdobyć sportowiec”.

ZAŁÓŻ KONTO, WYKUP SUBSKRYBCJĘ I UZYSKAJ DOSTĘP DO PEŁNEGO ARTYKUŁU
DROGA DO MEDALU Przez pięć rund kwalifikacyjnych Kazimierz LIPIEŃ zawodnik reprezentujący - chyba najlepszy w tym czasie klub w Polsce - WISŁOKĘ Dębica szedł od zwycięstwa do zwycięstwa. W pierwszej rundzie pokonał na punkty 4:0...

Chcesz byćna bieżąco?

dodaj

* Osobie, która przekazała dane Administratorowi Danych, przysługuje prawo do nakazania “zapomnienia danych”. W każdej chwili może ona zdecydować o wypisaniu się z newslettera poprzez kliknięcie w link przesylany wraz z newsletterem i usunięciu swojego adresu e-mail z bazy danych