06.02.2022
PIÓREM PO MACIE

4 medale w Budapeszcie, czyli największy sukces klasycznych juniorów w historii Mistrzostw Świata.

Jest rok 1989.Za nami jakże udane, historyczne mistrzostwa Europy w zapasach w stylu klasycznym na których podopieczni Stanisława Krzesińskiego stali się drugą potęgą na starym kontynencie.

Sprawcą największej niespodzianki był wychowanek śp. Piotra Starzyńskiego, olimpijczyk z Seulu Ryszard Wolny, który wywalczył w fińskim Oulu tytuł Mistrza Europy w kategorii wagowej do GR 62 kg. Poza Ryszardem na najwyższym stopniu podium stanął Mistrz Olimpijski z Seulu Andrzej Wroński w kategorii GR 100 kg, Piotr Stępień GR 82 kg i Sławomir Zrobek GR 130 kg w Finlandii zdobyli medale srebrne.

ZAŁÓŻ KONTO, WYKUP SUBSKRYBCJĘ I UZYSKAJ DOSTĘP DO PEŁNEGO ARTYKUŁU
Po seniorach przyszedł czas na juniorów, którzy swój światowy czempionat mieli rozgrywać w dniach 4-6.08.1989 roku w Budapeszcie... Nim jednak do niego doszło polscy juniorzy musieli przejść przez sito turniejów,...