28.04.2024

Złoty medal bułgarskiego turnieju poleciał do Chełma

W dniach 26 i 27 kwietnia na matach w Bułgarskiej stolicy Sofii, w cyklicznym międzynarodowym turnieju zapaśniczym rywalizowały dwie nasze reprezentantki Kadry Narodowej U23.

Memoriał PETKO SIRAKOV - IVAN ILIEV rozegrany był w trzech stylach zapaśniczych, w kategorii młodzieżowiec. W zawodach wzięło udział dwieście dwadzieścia zawodniczek i zawodników reprezentujących dwadzieścia dwa kraje.

W zapasach kobiet rywalizowały zawodniczki Ukrainy, Grecji, Chorwacji, Bułgarii, Węgier, Rumunii, Francji, Macedonii, Finlandii, Panamy, a Polskę pod wodzą trenera Adama SOBIERAJA reprezentowały dwie „biało-czerwone”.

W gronie sześciu zawodniczek w kategorii WW 59 kg wystartowała Aleksandra WITOŚ. Zawodniczka LKS ORZEŁ Namysłów nie może jednak zaliczyć tego turnieju do udanych. W rywalizacji grupowej doznała dwóch porażek, na punkty 0:7 z Węgierką Nikolett SZABO oraz przez „tusz” przy niekorzystnym wyniku 1:3 z Francuzką Amel REBIHA i zakończyła rozgrywki na tym etapie kwalifikacji zajmując ostatecznie szoste miejsce w kategorii.

witos-wegierka.jpg
witos-francuzka.jpg
 

Do walk w kategorii WW 76 kg zgłosiły się dwie zapaśniczki, a Polskę reprezentowała w niej Daniela TKACHUK. W walce o pierwsze miejsce zawodniczka MKS CEMENT GRYF Chełm pokonuje przez przewagę techniczną 12:2 reprezentantkę Ukrainy Taisiia HEHA i złoty medal z bułgarskiego turnieju zabiera ze sobą do Chełma.

foto-pwoa.jpg

Gratulacje dla medalistki, trenerów klubowych i trenerów kadry.
Trzymamy kciuki za Aleksandrę WITOŚ w kolejnych zmaganiach międzynarodowych.

Zdjęcie główne artykułu: БФ Борба, Start-Photo.bg
Zdjęcia walk: profil FB Polish Wrestling Officials Association - PWOA

Opracował: Piotr Werbowy

Chcesz byćna bieżąco?

dodaj

* Osobie, która przekazała dane Administratorowi Danych, przysługuje prawo do nakazania “zapomnienia danych”. W każdej chwili może ona zdecydować o wypisaniu się z newslettera poprzez kliknięcie w link przesylany wraz z newsletterem i usunięciu swojego adresu e-mail z bazy danych