18.12.2020

ZAPOWIEDŹ: Gala zapaśnicza Bydgoszcz Fight Night 2 z udziałem Magdaleny Głodek

Z udziałem świeżo upieczonej brązowej medalistki Pucharu Świata w Belgradzie Magdaleny Głodek, odbędzie się w najbliższą sobotę w Bydgoszczy druga edycja gali zapaśniczej Bydgoszcz Fight Night!

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami impreza odbędzie się bez udziału publiczności. W związku z tym - w przeciwieństwie do wydarzenia z ubiegłego roku - zrezygnowano z profesjonalnego nagłośnienia, oświetlenia i innych "fajerwerków".

Bydgoszcz Fight Night 2 to w tym roku dziewięć pojedynków w zapasach w stylu wolnym w trzech kategoriach wagowych. Rywalizacja w każdym limicie wagowym toczyć się będzie systemem każdy z każdym, zatem zawodnicy stoczą na gali po dwie walki. Na podstawie ich rezultatów zostaną sklasyfikowani na miejscach I–III.

Praktycznie każdy uczestnik BFN2 to medalista Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców czy Juniorów z tego roku. Tytułów bronią Magdalena Głodek, Bartosz Dobicki i Sebastian Bąk.

- Wyszedłem z założenia, że ustalanie przysłowiowych kart walk zacznę od ubiegłorocznych triumfatorów i to do nich będę dobierał przeciwników. Nie wszystko jednak było takie proste i oczywiste. Nie do końca było wiadomo, czy w związku ze startem w Pucharze Świata w Belgradzie, wystąpić na gali będzie mogła Magda Głodek. Bartek Dobicki pod koniec października poddał się zabiegowi chirurgicznemu i jego start także stał pod znakiem zapytania - mówi organizator eventu Mikołaj Jarocki. - Dobierając przeciwników kierowałem się także lokalnym patriotyzmem, stąd obecność w imprezie kilku zawodników z kujawsko-pomorskiego. Sebastian Bąk, jako zwycięzca z ubiegłego roku, miał zapewniony udział niejako z urzędu, ale cieszę się, że na gali zaprezentuje się jego klubowy kolega z Wisły Świecie Remigiusz Waśkowski oraz inny wychowanek klubu ze Świecia, reprezentujący obecnie Bloczek Team Pelplin Szymon Wróbel. Już ostrzę sobie zęby na pojedynek Bąka i Waśkowskiego. I wreszcie Karolina Gackowska z ULKS Gryf Wojnowo, mająca za sobą zdecydowanie najlepszy sezon w dotychczasowej karierze - dodaje Jarocki.
Poza w/w zawodnikami na gali wystąpią także Karolina Horbik, Krystian Brzeziński i Cezary Sadowski.

karta_1.jpg
karta_2.jpg
karta_3.jpg


Transmisja na żywo z BFN2 na Sport Zona!
Partnerem wydarzenia jest Totalizator Sportowy - właściciel marki LOTTO.
Foto: Witek Szydłowski, Zdjecia z ubiegłorocznej edycji BFN, dzięki uprzejmości Mikołaja Jarockiego

 

Chcesz byćna bieżąco?

dodaj

* Osobie, która przekazała dane Administratorowi Danych, przysługuje prawo do nakazania “zapomnienia danych”. W każdej chwili może ona zdecydować o wypisaniu się z newslettera poprzez kliknięcie w link przesylany wraz z newsletterem i usunięciu swojego adresu e-mail z bazy danych