13.03.2022

XI BLACK DIAMOND CUP - GRAND PRIX miasta Dorog

W dniu 12 marca w węgierskiej miejscowości Dorog rozegrany został międzynarodowy turniej zapaśniczy z udziałem Kadry Narodowej Kadetów.

Do udziału w zawodach zgłoszono 350 zawodników. Oprócz gospodarzy turnieju i ekipy kadetów „klasyka” z Polski pod wodzą trenerów Piotra SZCZEPONIOKA i Wiktora SZEWELA w zawodach wystartowało jeszcze osiem ekip zagranicznych.

GR 110 kg Karol STANIEWICZ zawodnik MKZ UNIA Racibórz

Nasi reprezentanci wywalczyli pięć medali, a drużynowo uplasowali się na pierwszym miejscu. W poszczególnych kategoriach na podium stanęli:

III miejsce w kategorii GR 45 kg Filip IWASZKO zawodnik UKS JEDYNKA Kostrzyn n.Odrą
III miejsce w kategorii GR 48 kg Kacper SOBCZYK zawodnik UKS JEDYNKA Kostrzyn n.Odrą
II miejsce w kategorii GR 51 kg Kajetan JAKUBOWSKI zawodnik MKZ UNIA Racibórz
III miejsce w kategorii GR 51 kg Wojciech KUŹMIAK zawodnik MLKS AGROS Żary
II miejsce w kategorii GR 92 kg Sebastian WARCHOŁ zawodnik KS SOBIESKI Poznań

Tuż za podium na V miejscu uplasowali się GR 55 kg Jakub WACH zawodnik JLKS OLIMP Janów Lubelski, GR 60 kg Iwo BOROWIEC zawodnik MKS CEMENT GRYF Chełm i GR 71 kg Marcin SZYMICZEK zawodnik MKZ UNIA Racibórz. Wszystkim medalistom gratulujemy sukcesu, a za pozostałych zawodników trzymamy kciuki w kolejnych turniejach.

Opracował: Piotr Werbowy