10.07.2022

Trzy medale kadetów na turnieju "Brandenburg Open 2022"

9 lipca 2022 w niemieckim Luckenwalde rozegrany został cykliczny turniej "Brandenburg Cup" kadetów w zapasach w stylu wolnym, na którym Polskę reprezentowały Kadra Narodowa Kadetów oraz zawodnicy LKS MAZOWSZE Teresin.

Pod wodzą trenerów Wojciecha SADOWSKIEGO i Zygmunta KRETA nasi reprezentanci wywalczyli trzy medale.

Turniejowe złoto w kategorii FS 65 kg w pięknym stylu wywalczył Dominik JAGUSZ zawodnik ZKS Koszalin wygrywając cztery pojedynki przez przewagę techniczną (Q 10:0, 1/4 14:4, 1/2 12:2 i finał 10:0).

W kategorii FS 71 kg srebrny medal wywalczył Bartłomiej NOWAKOWSKI zawodnik LKS MAZOWSZE Teresin. Nasz reprezentant w drodze do finału zwyciężył w czterech pojedynkach (Q 12:2, 1/8 9:0, 1/4 10:0, 1/2 przez tusz przy prowadzeniu 4:0). W finale ulega na punkty 1:9 bardzo dobrze prezentującemu się zawodnikowi z Ukrainy Tymur YUSOV, który po drodze do finału wszystkie pojedynki skończył przed czasem przez przewagę techniczną.

W tej samej kategorii tuż za podium na piątym miejscu uplasował się Eryk MICHALAK zawodnik LKS SUPLES Kraśnik.

W najcięższej kategorii FS 110 kg triumfował i złoty medal wywalczył Mateusz PUDŁOWSKI zawodnik WLKS Siedlce, który po drodze na szczyt w rozgrywkach grupowych pokonał wszystkich rywali (R1 3:3, R2 2:1, R4 pauza, R5 5:5)

W zawodach udział wzięli również zawodnicy, którzy uplasowali się poza podium turniejowym.