07.11.2021

Sypnęło medalami na turnieju w Berlinie!

W organizowanym cyklicznie Międzynarodowym Turnieju „Berliner” w zapasach kobiet nasze reprezentantki wywalczyły trzy srebrne i pięć brązowych medali oraz pierwsze miejsce drużynowe wśród juniorek.

W pierwszym dniu turnieju na matach w Berlinie rywalizowały kadetki, a wśród nich jedyna nasza reprezentantka Maria SZKUDLAREK zawodniczka MLUKS Karlino. Polka wygrała cztery z pięciu pojedynków, w tym dwa przed czasem przez przewagę techniczną i przez „tusz”. W całym turnieju uległa jedynie nieznacznie w finale na punkty 1:2 zawodniczce ze Szwecji Alm Olsson i zdobyła srebrny medal turnieju w kategorii WW 53 kg. To duży sukces naszej reprezentantki, zważywszy na fakt, że w tej kategorii startowało dwadzieścia zawodniczek.

Nasza kadra juniorek pod wodzą trenerów Marcina MARCINKIEWICZA i Kamila SKASKIEWICZA rywalizowała w drugim dniu turnieju i drużynowo wywalczyła pierwsze miejsce.

W kategorii WW 50 kg walczyła Oliwia CHARCHALIS zawodniczka MLKS AGROS Żary. Po zwycięstwie przez „tusz” przy stanie 2:0 w pojedynku ćwierćfinałowym kolejne dwa pojedynki przegrywa przez „tusz” i plasuje się ostatecznie na piątym miejscu na dziewięć startującyh w tej kategorii zawodniczek.

W kategorii WW 53 kg walczyła Daria JACZYŃSKA zawodniczka GKS PIAST Wola. Po trzech zwycięstwach przez „tusz” w finale uległa przez przewagę techniczną 1:12 zawodniczce gospodarzy Olivi Andrich i zajęła drugie miejsce na sześć startujących w tej kategorii zawodniczek.

Startująca w kategorii WW 55 kg Julia NOWICKA zawodniczka AKS Białogard w rywalizacji grupowej wygrała dwa pojedynki na cztery. Zwyciężyła na punkty 1:5 oraz przez przewagę techniczną 10:0. Przegrała dwukrotnie przez „tusz”. Ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu na pięć startujących w tej kategorii zawodniczek.

W kategorii WW 57 kg Polskę reprezentowała Patrycja STRZELCZYK zawodniczka KS BLOCZEK TEAM Pelplin. Po zwycięstwie na punkty w pojedynku kwalifikacyjnym 2:1 i w ćwierćfinale przy remisie 4:4 uległa w półfinale na punkty 2:5 zawodniczce z rumuńskiego klubu C.S.S. Targu-Mures. W „małym finale” pokonała na punkty 3:0 zawodniczkę lokalnego klubu SV Preußen Berlin Sonję Nguyen i wywalczył brązowy medal turnieju. W tej kategorii rywalizowało dziewięć zawodniczek.

W kategorii WW 59 kg Aleksandra WITOŚ zawodniczka LKS ORZEŁ Namysłów po jednym wygranym na punkty 1:3 pojedynku i jednym przegranym przez „tusz”, który rozstrzygnął o ostatecznej klasyfikacji zajęła trzecie miejsce na trzy startujące w tej kategorii zawodniczki.

W kategorii WW 62 kg rywalizowało dwanaście zawodniczek w tym dwie nasze reprezentantki. Wiktoria STANETA zawodniczka STOWARZYSZENIE CENTRUM SiR Staszów po wygraniu dwóch pojedynków - przez „tusz” i na punkty 1:6 - dotarła do półfinału w którym uległa przez przewagę techniczną 0:10 zawodniczce z Niemiec Chlara HIRT. W „małym finale” pokonuje na punkty 7:3 zawodniczkę ze Szwajcarii Miriam Lötscher i zdobywa brązowy medal turnieju. Druga nasza reprezentantka w tej kategorii wagowej Dominika JAROSZEWSKA zawodniczka MKZ UNIA Racibórz odpadła przegrywając w „siostrzanobójczm” pojedynku kwalifikacyjnym przez „tusz” z Wiktorią STANETĄ

Świetnie w kategorii WW 65 kg weszła w turniej Zofia POLOWCZYK zawodniczka ULKS TĘCZA Środa Wielkopolska. Zwyciężyła w ćwierćfinale przez przewagę techniczną 12:2, a w półfinale przez „tusz” przy stanie 1:4. W finale przy stanie 0:8 Polka uległa przez „tusz” reprezentantce Węgier Enikö Elekes i zdobywa srebrny medal turnieju.

W kategorii WW 68 kg rywalizowała Patrycja SŁOMSKA zawodniczka ZKS SLAVIA Ruda Śląska. Nasza reprezentantka w rywalizacji grupowej przegrała na punkty dwa pojedynki 4:4 oraz 5:8 i jeden wygrała przez „tusz” przy prowadzeniu 11:0, co dało jej ostatecznie trzecie miejsce na cztery startujące w tej kategorii zawodniczki.

Wszystkim zawodniczkom dziękujemy za walkę i gratulujemy wywalczonych medali.