20.04.2021

Świetny początek biało-czerwonej kariery. Eduard GRIGOREV zdobywa brąz!

Eduard GRIGOREV okazał się dużym wzmocnieniem kadry. W kategorii FS 61 kg stanął na podium rozgrywanych na warszawskim Torwarze Mistrzostw Europy w zapasach stylu wolnym.

Pojedynek kwalifikacyjny

W pojedynku kwalifikacyjnym kategroii FS 61 kg Eduard GRIGOREV zawodnik LKS MAZOWSZE Teresin spotkał się z reprezentantem Rumunii Ivanem GUIDEA. Rumun poza jedną akcją w połowie drugiej rundy, kiedy wykonał rzut za dwa punkty nie stanowił większego zagrożenia. Nasz zawodnik od początku, konsekwentnie zdobywał przewagę sprowadzeniami do parteru, narzutkami w parterze i pasywnością przeciwnika. Ostatecznie zawodnik z Teresina wygrywa przez przewagę techniczną 12:2

1/8 finału

W pojedynku o ćwierćfinał Eduard GRIGOREV spotkał się z reprezentantem Francji Arman Norik ELOYAN. Już w pierwszej minucie nasz reprezentant zdobywa dwa punkty przechwytując nogę przeciwnika i sprowadzając go do parteru. Pod koniec rundy Francuz traci jeszcze jeden punkt za niewykonanie akcji w czasie 30 sekund. W drugiej rundzie nasz reprezentant zdobywa dwa punkty za sprowadzenie przeciwnika do parteru po przechwyceniu nogi oraz za obejście po skontrowaniu akcji przeciwnika. Zawodnik LKS MAZOWSZE Teresin wygrywa ostatecznie na punkty 7:0

1/4 finału

W pojedynku ćwierćfinałowym Eduard GRIGOREV spotkał się z reprezentantem Izraela Daniel POPOV. Pierwsze punkty po polskiej stronie pojawiły się już w pierwszej minucie, po obejściu przeciwnika i sprowadzeniu go do parteru. W tej rundzie nasz zawodnik otrzymał jeszcze 4 punkty za dwa obejścia i sprowadzenia do parteru. W drugiej rundzie dwukrotne przechwycenie nogi i sprowadzenie do parteru dopełniły punktowych formalności i nasz reprezentant wygrywa pojedynek przez przewagę techniczną 11:0

Półfinał

W pojedynku półfinałowym nasz reprezentant trafił na bardzo trudnego przeciwnika, dwukrotnego Mistrza Rosji 2020,2021, zwycięzcę Indywidualnego Pucharu Świata 2020, Mistrza Europy U23 2019, Mistrza Świata Juniorów 2018, Mistrza Europy Juniorów 2016, Rosjanina Abasgadzhi MAGOMEDOVA. Już w dwudziestej sekundzie pojedynku Rosjanin zaskakuje zawodnika LKS MAZOWSZE Teresin szybkim szarpnięciem prawej ręki i obejściem sprowadzając go do parteru. Do końca rundy reprezentant Polski zachował już czujność i prowadził bardzo wyrównaną walkę. Na początku drugiej rundy Rosjanin wchodzi wysokim atakiem na nogę, przechwytuje udo naszego zawodnika, wynosi go i obala na matę zdobywając dwa punkty. Dwie minuty przed końcem Eduard GRIGOREV zbija głowę przeciwnika, schodzi z linii ataku i wykonuje obejście, a następnie powala przeciwnika na matę zdobuywając dwa punkty. Do końca pojedynku walka była bardzo wyrównana i po tak dobrze prowadzonej walce nasz reprezentant musiał niestety uznać wyższość punktów przeciwnika przegrywając wejście do finału 2:4

Walka o brąz

W pojedynku o brązowy medal Eduard GRIGOREV spotkał się z Bułgarem Georgi Valentinov VANGELOV, który może poszczycić się między innymi: brązowym medalem Indywidualnego Pucharu Świata 2020, brązowym medalem Mistrzostw Europy 2016, srebrnym medalem Mistrzstw Europy U23 2015 i brązoeym medalem Mistrzstw Europy Juniorów 2013. Pierwsza minta pojedynku byla bardzo wyrównana, ale to Bułgar został wytypowany przez sędziego do wykonania akcji w ciągu 30 sekund. Czas minął i na koncie zawodnika polskiego pojawił się pierwszy punkt. W połowie drugiej rundy w takich samych okolicznościach pojawił się punkt po stronie Bułgara. Ale już chwilę później nasz reprezentant zmusił przeciwnika do wyjścia poza matę zdobywając punkt na swoje konto. Na minutę przed końcem z walki w parterze zawodnik z Teresina wynosi Bułgara do góry i wyrzuca go poza zonę zdobywając kolejny punkt. Po chwili znów punktuje, gdy po przechwyceniu kostki przeprowadza przeciwnika od cetrum maty, poza zonę. W ostatniej punktowanej akcji tego pojedynku na 13 sekund przed zakończeniem, Bułgarowi udaje się przechwycić nogę naszego zawodnika i zmusić go do wyjścia poza matę. Pojedynek kończy się wynikiem 4:2 dla Eduarda GRIGOREVA i to on staje na podium Mistrzostw Europy!!!

Wielkie gratulacje za walkę i podziękowania dla trenerów klubowcy i trenerów kadry za przygotowanie.