26.11.2023

Puchar Polski U22 w zapasach kobiet - frekwencja nie dopisała.

W dniu 25 listopada 2023 w Dzierżoniowie rozegrane zostały zawody o Młodzieżowy Puchar Polski w zapasach kobiet, których gospodarzem był MULKS JUNIOR Dzierżoniów.

W klasyfikacji drużynowej zawody zdominowała ekipa gospodarzy, której zawodniczki zdobyły 62 punkty. Na drugim miejscu podium uplasowały się zapaśniczki ZTS SOKÓŁ Lublin z pulą 56 punktów, a na trzecim miejscu podium stanęły zapaśniczki LKS DĄB Brzeźnica z dorobkiem 36 punktów.

Nie można powiedzieć, że frekwencja dopisała, bo do startu w zawodach zgłosiło się jedynie dwadzieścia siedem zawodniczek reprezentujących dziesięć klubów sportowych z całej Polski. W ramach rywalizacji stoczono trzydzieści cztery walki, z czego aż trzydzieści trzy zakończyły się przed czasem, w tym dwadzieścia osiem przez „tusz”.

Norbert Warchoł

Trener MULKS JUNIOR Dzierżoniów, organizator turnieju.

- Myślę, że niska frekwencja wynikała z kalendarza imprez. W przyszłym tygodniu mamy bardzo mocny międzynarodowy turniej HEROS LADY OPEN w Boguszowie - Gorcach. Wiele z klubów czy zawodniczek tych z kadry i nie tylko zapewne wystąpi na nim i przygotowuje się do niego. Być może warto byłoby przedyskutować kalendarz przyszłorocznych turniejów i Puchar Polski rozegrać w bardziej przystępnym terminie.

WW 76 kg

I miejsce Oliwia Glegolska zawodniczka BORUTA-OLIMPIJCZYK WRESTLING TEAM Zgierz & Radom