03.07.2021

Polskie zapaśniczki po raz kolejny nie zawodzą na ważnych zawodach.

Dobra passa kobiecych zapasów została podtrzymana tym razem na rozgrywanych w Dortmundzie Mistrzostwach Europy Juniorek w zapasach kobiet.

Zawody rozegrano w dniach 30.06-02.07.2021 w niemieckim Dortmundzie, dokąd udała się ekipa Pań pod wodzą trenerów Marcina MARCINKIEWICZA i Kamila SKASKIEWICZA. Polki zaprezentowały się świetnie zdobywając drużynowo V miejsce w Europie w tej kategorii wiekowej. Rywalizację zdeklasowały Ukrainki, które wywalczyły aż 7 złotych medali. Drugie miejsce zajęła ekipa Rosjanek, a trzecie Turczynki. Przed reprezentacją Polski na czwartym miejscu uplasowały się jeszcze tylko Węgierki.

ZAŁÓŻ KONTO, WYKUP SUBSKRYBCJĘ I UZYSKAJ DOSTĘP DO PEŁNEGO ARTYKUŁU
W kategorii WW 50 kg, w reprezentacji juniorek na zawodach tej rangi zadebiutowała Monika BOROWSKA zawodniczka KS WSCHÓD Białystok. Przegrywa jednak na punkty 1:5 z reprezentantką Szwecji Ellen Inger Kristina OESTMAN, a ta w kolejnej...