09.04.2022

Polacy zwyciężyli drużynowo w czeskim Chomutovie.

W dniach 8-9 kwietnia 2022 w czeskim mieście Chomutow rozegrany został cykliczny, międzynarodowy turniej zapaśniczy GRAND PRIX Chomutov z udziałem Kadry Narodowej Kadetów w zapasach stylu klasycznym.

W tym bardzo mocno obsadzonym turnieju, w którym wystartowało około 250 zawodników z 21 krajów. Na tym tle świetnie zaprezentowali się Polacy pod wodzą trenerów Piotra SZCZEPONIOKA i Wiktora SZEWELA, którzy wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Wśród naszych reprezentantów w poszczególnych kategoriach na podium stanęli:

III miejsce w kategorii GR 45 kg wywalczył Filip Iwaszko zawodnik UKS JEDYNKA Kostrzyn n.Odrą
II miejsce w kategorii GR 51 kg wywalczył Kajetan Jakubowski zawodnik MKZ UNIA Racibórz
II miejsce w kategorii GR 80 kg wywalczył Wojciech Iwanowski zawodnik MKZ UNIA Racibórz
II miejsce w kategorii GR 92 kg wywalczył Jakub Korcz zawodnik RCSZ OLIMPIJCZYK Radom
III miejsce w kategorii GR 92 kg wywalczył Sebastian Warchoł zawodnik KS SOBIESKI Poznań
I miejsce w kategorii GR 110 kg wywalczył Bartłomiej Figura zawodnik RCSZ OLIMPIJCZYK Radom
II miejsce w kategorii GR 110 kg wywalczył Jakub Lisek zawodnik ORLIK Wierzbica

Wielkie gratulacje dla zawodników za walkę, a dla trenerów klubowych i trenerów kadry za przygotowanie.

Opracował: Piotr Werbowy
Zdjęcia z podium i otwarcia zawodów dzięki uprzejmości trenera Wiktora Szewela.
Zdjęcia z walk: Svaz zápasu České republiky