28.06.2021

Podopieczni Yusupa Abdusalamova wracają z medalami.

Trzy srebrne medale wywalczyli nasi reprezentanci na silnie obsadzonym turnieju – Memoriale Ali Alieva w Kaspijsku.

W tym rozgrywanym cyklicznie turnieju wzięło udział 232 zawodników z 17 państw. Nie zabrakło medalistów najważniejszych turniejów kontynentalnych, czy światowych, w tym i Mistrza Olimpijskiego startującego w kategorii FS 97 kg Abdulrashida SADULAEVA nazywanego "rosyjskim tankiem".

Pierwszy dzień rywalizacji nie był dobry dla Polaków. Swoje pojedynki przegrali w kategorii FS 65 kg Krzysztof BIEŃKOWSKI zawodnik AKS Białogard, w kategorii FS 86 kg Krzysztof SADOWIK zawodnik WKS ŚLĄSK Milicz, Filip ROGUT zawodnik KS SHARK Łódź, Cezary SADOWSKI zawodnik MLUKS Karlino i w kategorii FS 97 kg Radosław BARAN zawodnik WZS WKS GRUNWALD Poznań.

ZAŁÓŻ KONTO, WYKUP SUBSKRYBCJĘ I UZYSKAJ DOSTĘP DO PEŁNEGO ARTYKUŁU
W drugim dniu rywalizacji było już bardziej optymistycznie. W kategorii FS 61 kg do finału dotarł Eduard GREGOREV zawodnik LKS MAZOWSZE Teresin . W pojedynku o ćwierćfinał nasz reprezentant pokonał na punkty 4:0 zawodnika z Dagestanu Saliha...