24.01.2022

Pierwszy sprawdzian juniorów klasyka

W dniach 22-23 stycznia 2022 w Zaporożu na Ukrainie rozegrywany był cykliczny turniej w zapasach stylu klasycznym, memoriał Mistrza Sportu Evgena Truhina, w ktorym wzięła udział kadra narodowa juniorów.

W tegorocznej, mocno obsadzonej edycji oprócz zawodników z kadry Ukrainy i ukraińskich klubów wzięło walczyły również reprezentacje Białorusi, Armenii, Mołdawii oraz Litwy. Pod wodzą Edwarda Barsegjana i Piotra Stępnia na ukraińskich matach rywalizowało ośmiu naszych reprezentantów. Dwóch z nich uplasowalo się na turniejowym podium. W kategorii GR 60 kg srebrny medal wywalczył Olivier Skrzypczak, zawodnik AKADEMII ZAPASÓW Nowy Tomyśl. W kategorii GR 67 kg na trzecim miejscu podium stanął Piotr Lewandowski, zawodnik MKS CEMENT GRYF Chełm.

Medalistom gratulujemy sukcesu, a za wszystkich reprezentantów trzymamy kciuki w kolejnych turniejach.

Opracował: Piotr Werbowy