19.05.2024

Olgierd Nowicki w „małym finale”. Do medalu brakło punkt.

W dniach 17 i 18 maja 2024 w greckiej miejscowości Loutraki rozegrane zostały Mistrzostwa Europy Młodzików w zapasach w stylu klasycznym z udziałem Kadry Narodowej Polski U15.

W gronie młodzików „klasyka” prowadzonych przez trenerów Łukasza FAFIŃSKIEGO i Macieja KOROCHODĘ najlepiej spisał się walczący w kategorii GR 75 kg Olgierd NOWICKI. W pojedynku o ćwierćfinał, od którego rozpoczął rywalizację zawodnik KS SOBIESKI Poznań pokonuje przez przewagę techniczną 8:0 reprezentanta Estonii PORKA. W walce o półfinał Polak zwycięża na punkty 7:1 reprezentanta Ukrainy BAISTRIUCHENA. W kolejnej rundzie przeciwnik okazał się jednak zbyt mocny i zawodnik z Poznania przegrywa przez przewagę techniczną 1:10 z reprezentantem „neutralnej flagi” KUDAEVEM.

nowicki-polfinal.jpg

W „małym finale” rywal odskoczył na trzy punkty w pierwszej rundzie, ale po wznowieniu walki w drugiej rundzie presja i ciągłe ataki naszego reprezentanta sprawiły, że zaczął odrabiać straty. Przeciwnik będący w głębokiej defensywie najpierw zostaje wskazany przez sędziów jako pasywny, potem dostaje ostrzeżenie za wyjście poza zonę i między oponentami została do zniwelowania różnica jednego „oczka”. Polak nie zdołał jednak odrobić tej straty i przegrywa na punkty 2:4 z reprezentantem Litwy BUBELEVICIUSEM. Ostatni punkt dla rywala został przyznany po przegranym challenge'u polskiego narożnika rzuconym już po walce. Nasi trenerzy reklamowali permanentne unikanie walki i ucieczkę przeciwnika w tył, jednak sędziowie nie podzielili tej interpretacji. Olgierd NOWICKI plasuje się tuż za podium zajmując V miejsce w Europie w grupie młodzików.

nowicki-o-braz.jpg

Choć uplasować się na dalszych miejscach Polskę na tym turnieju mieli zaszczyt reprezentować: w kategorii GR 38 kg Matvii BEZRUKYI zawodnik ZTS SOKÓŁ Lublin i Dawid KONKEL zawodnik GKS CARTUSIA Kartuzy, w kategorii GR 41 kg Olaf PROKSA zawodnik KS SIŁA Mysłowice, w kategorii GR 44 kg Antoni KOĆWIN zawodnik MKZ UNIA Racibórz oraz Stanisław ŻÓŁTOWSKI zawodnik LEGIA FIGHT CLUB Warszawa, w kategorii GR 48 kg Jan CHOJAK zawodnik RCSZ OLIMPIJCZYK Radom, w kategorii GR 57 kg Alan SZYGULSKI zawodnik ZUKS GKS Katowice oraz Wojciech GRYNIA zawodnik KS SOBIESKI Poznań, w kategorii GR 62 kg Oskar JEDUT zawodnik MULKS AGROS Żary oraz Julian IWASZKO zawodnik UKS JEDYNKA Kostrzyn N. Odrą, w kategorii GR 68 kg Szymon TREDER zawodnik GKS CARTUSIA Kartuzy i w kategorii GR 85 kg Tomasz MITAL zawodnik RCSZ OLIMPIJCZYK Radom.

zoltowicz.jpg
szygulski.jpg
 

Wielkie podziękowania za walkę i emocje dla wszystkich naszych zawodników, ich trenerów klubowych i trenerów kadry. Trzymamy kciuki za owoce jakie przyniesie start w w mistrzostwach kontynentu w kolejnych startach międzynarodowych.

Opracował: Piotr Werbowy
Zdjęcia: Grecka Federacja Zapaśnicza
Screeny z walk z relacji on line Greckiej Federacji Zapaśniczej.

Chcesz byćna bieżąco?

dodaj

* Osobie, która przekazała dane Administratorowi Danych, przysługuje prawo do nakazania “zapomnienia danych”. W każdej chwili może ona zdecydować o wypisaniu się z newslettera poprzez kliknięcie w link przesylany wraz z newsletterem i usunięciu swojego adresu e-mail z bazy danych