27.03.2022

Mocny turniej, mocny występ! Dwanaście medali!

W dniu 27 marca 2022 w stolicy Estonii TALLINIE rozegrano mocno obsadzony, cykliczny turniej w zapasach kobiet TALLIN OPEN, w którym wzięły udział reprezentantki Kadry Narodowej Kobiet w zapasach.

Pod wodzą trenerów Adama BLOKA i Maksymiliana MĄCZYŃSKIEGO nasze zawodniczki wywalczyły pierwsze miejsce drużynowo i aż dziewięciokrotnie stawały na podium turniejowym. Wśród uczestniczek turnieju wystartowały również zawodniczki z klubów HUSARIA FIGHT TEAM Pyrzyce / Kozielice i LKS FENIKS PESTA Stargard.

Rywalizacja roczników 2009 i młodsze.

Wśród najmłodszych uczestniczek w kategorii WW 26 kg, w której startowało cztery zawodniczki złoty medal wywalczyła Nikola PRZYBYŁ zawodniczka HUSARIA FIGHT TEAM Pyrzyce / Kozielice. Nasza zawodniczka wygrała wszystkie pojedynki przed czasem, bez straty punktu.

Drugą złotą medalistką wśród najmłodszych uczestniczek była startująca w kategorii 32 kg Maja PAWLIKOWSKA zawodniczka LKS FENIKS PESTA Stargard, która również pokonała przed czasem wszystkie trzy startujące w tej kategorii rywalki.

W kategorii WW 35 kg tuż za podium na piątym miejscu uplasowała się Maja GÓRECKA zawodniczka HUSARIA FIGHT TEAM Pyrzyce / Kozielice, która wygrała cztery z sześciu pojedynków. W tej kategorii rywalizowało czternaście zawodniczek.

W kategorii WW 40 kg rywalizowało czternaście zawodniczek, w tym trzy nasze reprezentantki. Tuż za podium na piątym miejscu uplasowała się Oliwią JĘDRZEJCZAK zawodniczka LKS FENIKS PESTA Stargard. Na dziewiątym miejscu sklasyfikowano Amelię LASKOWSKĄ zawodniczkę HUSARIA FIGHT TEAM Pyrzyce / Kozielice, a na jedenastym Ingę KUC zawodniczkę  KS BLOCZEK TEAM Pelplin.

W kategorii WW 45 kg, w której wystartowało piętnaście zawodniczek na piątym miejscu sklasyfikowana została Zuzanna SOKOŁOWSKA zawodniczka LKS FENIKS PESTA Stargard.

Rywalizacja roczników 2007-2008

W kategorii WW 46 kg, w której rywalizowało jedenaście zawodniczek na piątym miejscu została sklasyfikowana Anita PRZYBYŁ zawodniczka HUSARIA FIGHT TEAM Pyrzyce / Kozielice.

W kategorii WW 50 kg na trzynaście startujących zawodniczek na szóstym miejscu została sklasyfikowana Marta MAŃKOWSKA zawodniczka KS BLOCZEK TEAM Pelplin. W kategorii WW 54 kg na dziewięć zawodniczek na czwarta miejscu została sklasyfikowana Sara MALKIEWICZ zawodniczka HUSARIA FIGHT TEAM Pyrzyce / Kozielice.

W kategorii WW 58 kg złoty medal wywalczyła Nikola PIECHOCKA zawodniczka LKS FENIKS PESTA Stargard, a druga z naszych reprezentantek Hanna SARBA zawodniczka HUSARIA FIGHT TEAM Pyrzyce / Kozielice została sklasyfikowana na siódmym miejscu na dziewięć startujących w tej kategorii zawodniczek.

Rywalizacja roczników 2005-2006.

W kategorii WW 43 kg na drugim miejscu podium stanęła Dominika KONKEL zawodniczka GKS CARTUSIA Kartuzy. W ramach tej kategorii rywalizowało trzy zawodniczki.

W kategorii WW 46 kg po dwóch zwycięstwach i jednej porażce z zawodniczką Amerykańską srebrny medal wywalczyła Maja MAJDAŃSKA zawodniczka MLKS AGROS Żary.

W kategorii WW 49 kg na trzecim miejscu podium stanęła Amelia TOMALA zawodniczka GKS Piast Wola. Druga z naszych zawodniczek Julia MICHNIEWICZ zawodniczka LKS DĄB Brzeźnica została sklasyfikowana na siódmym miejscu na dziesięć rywalizujących w tej kategorii zawodniczek.

W kategorii WW 53 kg, w której rywalizowało jedenaście zawodniczek brązowy medal wywalczyła Maria SZKUDLAREK zawodniczka MLUKS Karlino Poza pojedynkiem z Francuską Lilya COHEN przegranym na punkty 4:5 pozostałe cztery pojedynki zwyciężyła bez straty punktu.

W kategorii WW 57 kg na dwadzieścia startujących zawodniczek w środku stawki na trzynastym miejscu uplasowała się Michalina IGNASZAK zawodniczka ULKS TĘCZA Środa Wielkopolska.

W kategorii WW 61 kg wśród siedemnastu startujących zawodniczek rywalizowały aż trzy nasze reprezentantki. Złoty medal wywalczyła Wiktoria KAMELA zawodniczka MKS CEMENT-GRYF Chełm. Na dziewiątym miejscu została sklasyfikowana Katarzyna KOSIŃSKA zawodniczka LKS DĄB Brzeźnica, a na piętnastym Emilia ŚWIERCZEWSKA zawodniczka LKS DĄB Brzeźnica.

W kategorii WW 65 kg, wśród dziesięciu startujących zawodniczek złoty medal turnieju wywalczyła Nikola WASILEWSKA zawodniczka WZS WKS GRUNWALD Poznań, która zdominowała przeciwniczki wygrywając wszystkie walki bez straty punktu.

W kategorii WW 69 kg w gronie pięciu zawodniczek rywalizowały dwie nasze reprezentantki. Srebrny medal wywalczyła Dominika POCHOWSKA zawodniczka GLUKS INVICTUS Sicienko, która poza pojedynkiem z Greczynką Nikoleta BARBA, przegranym 0:10 w pozostałych czterech pojedynkach nie straciła żadnego punktu. Na czwartym miejscu została sklasyfikowana Paulina KUCHARCZYK zawodniczka LKS FENIKS PESTA Stargard.

Pięknie prezentowało się podium w kategorii WW 73 kg, na którym pierwsze miejsce zajęła Wiktoria UDENYI zawodniczka WLKS Siedlce, Iganie Nowe, a drugie Karolina JAWORSKA zawodniczka ZKS Gogolin.

Wszystkim zawodniczkom, które wywalczyły medale serdecznie gratulujemy sukcesów, a trenerom klubowym i trenerom kadry składamy podziękowania za przygotowanie zawodniczek. Tym, którym nie udało się wywalczyć medali życzymy dobrych walk w kolejnych turniejach.

Opracował: Piotr Werbowy