18.09.2022

Młodzieżowcy "klasyka" rywalizowali o tytuł Mistrz Polski

W dniu 17 września na hali klubu sportowego SOBIESKI w Poznaniu rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym, w których udział wzięło 41 zawodników z szesnastu klubów.

Klasyfikację drużynową zwyciężyła ekipa KS AZS AWF Warszawa zdobywając 122 punkty. Na drugim miejscu podium uplasowali się zawodnicy RCSZ OLIMPIJCZYK Radom, którzy zgromadzili na swoim koncie 90 punktów. Trzecie miejsce wywalczyli zapaśnicy MKZ UNIA Racibórz zdobywając 77 punktów.

Na zawodach można było podglądnąć formę naszych zawodników przed mającymi się odbyć w dniach 17-23 października Mistrzostwami Świat U23, które rozegrane zostaną w hiszpańskim mieście Ponteverda. Z powodu tychże przygotowań kilku zawodników walczyło w wyższych kategoriach wagowych niż startują na codzień.

Patrząc przez pryzmat zbliżającego się czempionatu z dobrej strony pokazali się Kamil Czarnecki, zawodnik MKZ UNIA Racibórz, który zwyciężył w kategorii GR 77 kg, Patryk Bednarz zawodnik RCSZ OLIMPIJCZYK Radom w kategorii GR 87 kg. Obaj walczyli w kategoriach wyższych niż ich nominowane. Pewnie w swojej kategorii zwyciężył Tomasz Wawrzyńczyk zawodnik MKZ UNIA Racibórz, który zwyciężył trzy pojedynki przed czasem i jedynie Gerard Kurniczak zawodnik KS SOBIESKI Poznań walczący "gościnnie" w najcięższej kategorii był w stanie dotrwać do końca walki z naszym brązowym medalistą Mistrzostw Europy Juniorów 2021.

Do ciekawej i wyrównanej rywalizacji doszło w kategorii GR 67 kg, w której trzech zawodników szło "łeb w łeb", a każdy z nich doznał po jednej porażce. O zwycięstwie zadecydowały więc zwycięstwa przed czasem i w tej rywalizacji najlepiej wypadł Macin Sztanderski zawodnik AKS Piotrków Trybunalski.

III miejsce Gerard Kurniczak zawodnik KS SOBIESKI Poznań

Wszystkim zawodnikom, którzy stanęli na podium zawodów i ich trenerom serdecznie gratulujemy sukcesu.
Opracował: Piotr Werbowy
Zdjęcie główne i zdjęcia w galerii: Piotr Rychter dzięki uprzejmości KS SOBIESKI Poznań