05.12.2021

Młodzicy stylu wolnego walczyli o tytuły Mistrza Polski.

W dniach 4-5 grudnia we Włodawie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym, w których rywalizowało 178 zawodników reprezentujących 51 klubów zapaśniczych z całej Polski.

W klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadła ekipa LKS MAZOWSZE Teresin zdobywając 77 punktów. O pozostałych miejsca na podium zadecydowały niewielkie różnice punktowe. Na drugim miejscu sklasyfikowano LKS ORZEŁ Namysłów z sumą 54 punktów, a na trzecim przy jednakowej ilości punktów ZTA Zgierz wyprzedziło UKS GWARDIĘ Warszawa.

W poszczególnych kategoriach medale wywalczyli:

FS 35 kg

I miejsce Witold Pawlik zawodnik ZTA Zgierz
II miejsce Jakub Halama zawodnik ZKS SLAVIA Ruda Śląska
III miejsce Bartosz Cieślik zawodnik UKS NISKA Warszawa
III miejsce Maciej Chojnacki zawodnik LKS MAZOWSZE Teresin

W tej kategorii startowało dwunastu zawodników. Zwycięzca, Witold Pawlik zawodnik ZTA Zgierz pokazał swój potencjał wygrywając wszystkie walki przez przewagę techniczną. W finale pokonał Jakuba Halamę zawodnika ZKS SLAVIA Ruda Śląska 16:3.

FS 38 kg

I miejsce Ilia Kaliuzny zawodnik WZS GRUNWALD Poznań
II miejsce Oliwier Orzechowski zawodnik LKS DĄB Brzeźnica,
III miejsce Igor Kaczmarek zawodnik ZTA Zgierz
III miejsce Jakub Asztemborski zawodnik LKS ORZEŁ Namysłów

Do rywalizacji w tej kategorii zgłoszono szesnastu zawodników. Zwycięzca Ilia Kaliuzny zawodnik WZS GRUNWALD Poznań w czterech pojedynkach zdobył 39 punktów wygrywając dwa z nich przez przewagę techniczną

FS 41 kg

I miejsce Kajetan Wieczorek zawodnik UKS NISKA Warszawa
II miejsce Michał Michniewicz zawodnik MLUKS, Karlino
III miejsce Przemysław Asztemborski zawodnik LKS ORZEŁ Namysłów
III miejsce Bartosz Krawczyński zawodnik WLKS Nowe Iganie, Siedlce

Na starcie kategorii stanęło szesnastu zawodników. Zwycięzca Kajetan Wieczorek zawodnik UKS NISKA Warszawa po drodze do finału wygrał trzy pojedynki przez przewagę techniczną. W finale zwyciężył przez „tusz” przy prowadzeniu 6:2 zawodnika MLUKS Karlino Michała Michniewicza

FS 44 kg

I miejsce Herman Parashchuk zawodnik KS LOTNIK Wrocław
II miejsce Aleksander Płaczkowski zawodnik ULKS GULIWER Kielce
III miejsce Cyryl Kamiński zawodnik ZTA Zgierz
III miejsce Filip Nowakowski zawodnik LKS MAZOWSZE Teresin

O tytuł Mistrza Polski w tej kategorii rywalizowało piętnastu zawodników. Herman Parashchuk zawodnik KS LOTNIK Wrocław przeszedł eliminacje jak „burza” wygrywając wszystkie pojedynki przed czasem przez „tusz”. W finale trafił jednak na godnego przeciwnika, Aleksandra Płaczkowskiego zawodnika ULKS GULIWER Kielce, z którym stoczył bardzo wyrównaną walkę, a o zdobyciu pierwszego miejsca zadecydowały ostatnie sekundy pojedynku. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszedł zawodnik z Wrocławia wygrywając na punkty 6:4.

FS 48 kg

I miejsce Jakub Kęsy zawodnik UKS OLIMPIA Cieszków
II miejsce Michał Maciuk zawodnik ZKS Koszalin
III miejsce Filip Nowak zawodnik WZS GRUNWALD Poznań
III miejsce Maksymilian Tomczak zawodnik UKS OLIMPIA Cieszków

Do pojedynków w tej kategorii przystąpiło trzynastu zawodników. Na tytuł Mistrza Polski Młodzików bezapelacyjnie zasłużył Jakub Kęsy zawodnik UKS OLIMPIA Cieszków, który wygrał cztery pojedynki turniejowe przez przewagę techniczną. Nie tracąc punktu technicznego sam zdobył ich aż 41.

FS 52 kg

I miejsce Dawid Bielski zawodnik LKS MAZOWSZE Teresin
II miejsce Antoni Gregorczyk zawodnik KS AZS AWF Warszawa
III miejsce Paweł Nowak zawodnik ZKS Koszalin
III miejsce Mateusz Seliga zawodnik ZTA Zgierz

Do rywalizacji w tej kategorii przystąpiło aż dwudziestu jeden zawodników. Złoty medalista Dawid Bielski zawodnik LKS MAZOWSZE Teresin wygrał przez przewagę techniczną trzy z czterech pojedynków kwalifikacyjnych. W finale pokonuje na punkty 14:8 Antoniego Gregorczyka zawodnika KS AZS AWF Warszawa i zdobywa tytuł Mistrza Polski Młodzików

FS 57 kg

I miejsce Wiktor Sławomir Rumian zawodnik ZKS Koszalin
II miejsce Maksymilian Rozpędek zawodnik MGLKS WIATR Wołów
III miejsce Ivan Mashchenkov zawodnik UKS ZAPASY GWARDIA Warszawa
III miejsce Mateusz Zawadzki zawodnik LKS MAZOWSZE Teresin

Najliczniej reprezentowana kategoria, w której do pojedynków przystąpiło aż dwudziestu czterech zapaśników. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszedł Wiktor Sławomir Rumian zawodnik ZKS Koszalin, który po wygraniu na punkty trzech z czterech pojedynków w finale pokonuje równie zna punkty 12:4 Maksymiliana Rozpędka zawodnika MGLKS WIATR Wołów i zdobywa złoty medal turnieju.

FS 62 kg

I miejsce Jan Lewanderski zawodnik UKS GWARDIA Warszawa
II miejsce Gracjan Matyjasek zawodnik LKS ORZEŁ Namysłów
III miejsce Marcel Żyto zawodnik UKS OLIMPIA Cieszków
III miejsce Alan Bogucki zawodnik KS HUSARZ Gniezno

W szranki w tej kategorii wagowej stanęło trzynastu zawodników. Złoty medalista turnieju Jan Lewanderski zawodnik UKS GWARDIA Warszawa po drodze do finału wygrał trzy pojedynki przed czasem w tym dwa przez „tusz”. W pojedynku o tytuł Mistrza Polski Młodzików pokonuje na punkty 7:3 Gracjana Matyjaska zawodnika LKS ORZEŁ Namysłów.

FS 68 kg

I miejsce Maksymilian Broda zawodnik ZKS STAL Rzeszów
II miejsce Jakub Piotrowski zawodnik MGLKS WIATR Wołów
III miejsce Aleksander Bielski zawodnik LKS MAZOWSZE Teresin
III miejsce Eryk Bogucki zawodnik KS HUSARZ Gniezno

Do walki o tytuł w tej kategorii wagowej stanęło czternastu zawodników. Tytuł Mistrza Polski Młodzików bardzo pewnie wywalczył Maksymilian Broda zawodnik ZKS STAL Rzeszów wygrywając wyraźnie trzy pojedynki kwalifikacyjne - w tym dwa przez przewagę techniczną -  i akcentując swoją dominację zwycięstwem przez „tusz” przy prowadzeniu 10:0 z Jakubem Piotrowskim zawodnikiem MGLKS WIATR Wołów

FS 75 kg

I miejsce Patryk Kutyłowski zawodnik LKS MAZOWSZE Teresin
II miejsce Dawid Rutkowski zawodnik UKS SUPLES Łódź
III miejsce Alan Tomaszewski zawodnik ULKS TĘCZA Środa Wielkopolska
III miejsce Krzysztof Gryniewski zawodnik UAKS PODLASIE Białystok

Dwunastu zawodników podjęło wyzwanie walki o tytuł mistrzowski w tej kategorii wagowej. Zwycięzca Patryk Kutyłowski zawodnik LKS MAZOWSZE Teresin - można by rzec - „potraktował równo” swoich przeciwników wygrywając wszystkie pojedynki przez przewagę techniczną 10:0

FS 85 kg

I miejsce Jakub Pabich zawodnik ZTA Zgierz
II miejsce Maksymilian Jakubiec zawodnik ZKS STAL Rzeszów
III miejsce Maciej Dallige zawodnik LKS SUPLES Lniano
III miejsce Krystian Świętlicki zawodnik MLUKS Karlino

Do walki w tej kategorii wagowej zgłoszonych zostało dwunastu zawodników. Najlepszy z nich Jakub Pabich zawodnik ZTA Zgierz zwyciężył na punkty dwa z trzech pojedynków kwalifikacyjnych, a w finale - rownież na punkty - w stosunku 11:7 pokonał Maksymiliana Jakubca zawodnik ZKS STAL Rzeszów.

FS 100 kg

I miejsce Karol Rosiewicz zawodnik LKS CERAMIK Krotoszyn
II miejsce Vadym Osidak zawodnik UKS GWARDIA Warszawa
III miejsce Krzysztof Chudecki zawodnik LKS MAZOWSZE Teresin
III miejsce Mariusz Konieczny zawodnik MULKS JUNIOR Dzierżoniów

Do rywalizacji w najcięższej kategorii przystąpiło dziesięciu zapaśników. Pewnie po tytuł sięgnął Karol Rosiewicz zawodnik LKS CERAMIK Krotoszyn, który wygrał wszystkie pojedynki przed czasem. Dwa z nich, w tym pojedynek finałowy zakończyły się wygraną przez „tusz”, jeden przewagą techniczną.

Wszystkim zawodnikom, którzy wywalczyli medale oraz ich trenerom. Klubowym serdecznie gratulujemy sukcesu. Trzymamy kciuki w kolejnych startach za tych, którym tym razem „nie poszło”.

Opracował: Piotr Werbowy