09.10.2022

Zapaśnicy z Piotrkowa najlepsi na Międzynarodowych Mistrzostwach polski kadetów.

W dniu 8 października 2022 w Raciborzu rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wzięli udział reprezentanci 21 ekip z Polski, Ukrainy i Czech.

Klasyfikację drużynową zwyciężyli zawodnicy AKS Piotrków Trybunalski. Na podium zawodów w Raciborzu stanęło aż sześciu młodych piotrkowskich zapaśników, którzy wywalczyli dla swojego „teamu” 33 punkty i o trzy oczka wyprzedzili drugą w klasyfikacji drużynę KS SOBIESKI Poznań. Na trzecim miejscu podium stanęli gospodarze zawodów, MKZ UNIA Racibórz z dorobkiem 23 punktów.

Z dobrej strony pokazały się rownież ekipy ZKS GRANICA Gdańsk, której zawodnicy wywalczyli trzy medale i WKS ŚLĄSK Wrocław, która zakończyła rywalizację z dwoma medalami.

W rywalizacji w dziewięciu kategoriach wagowych wzięło udział 70 zawodników, którzy stoczyli 110 walk z czego 83 pojedynki skończyły się przed czasem, a w 27 przypadkach o zwycięstwie zadecydowały zdobycze punktowe.

Aż trzech zawodników może pochwalić się wysoką statystyką zwycięstw przez „tusz”. Tymoteusz Kłos zawodnik ZKS GRANICA Gdańsk, Marcel Sosnowski zawodnik RCSZ OLIMPIJCZYK Radom oraz Michał Wojciechowski zawodnik KS SOBIESKI Poznań aż trzykrotnie schodzili z maty jako zwycięzcy pojedynku kładąc przeciwnika na łopatki.

Jeśli idzie o dobre statystyki triumfatorów poszczególnych kategorii, to kompletem zwycięstw przed czasem mogą pochwalić się: rywalizujący w kategorii GR 51 kg, Adam Pluta zawodnik AKS Piotrków Trybunalski wygrywając trzy pojedynki, walczący w kategorii GR 80 kg, Stanisław Fussy zawodnik AKS Piotrków Trybunalski, który zwyciężał czterokrotnie oraz walczący w najcięższej wadze 110 kg Sebastian Warchoł zawodnik KS SOBIESKI Poznań z dorobkiem czterech zwycięstw.