22.04.2024

Medalowe "żniwo klasyków" trenera Barsegjana

W dniu 20 kwietnia w czeskim Chomutovie rozegrane zostały zawody o "GRAND PRIX CHOMUTOV”, w których uczestniczyła Kadra Narodowa Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

Cykliczny turniej zapaśniczy o „Wielką Nagrodę Chomutova” U17 i U20 przyciąga co roku sporą liczbę uczestników. Tegoroczna edycja - według organizatorów - ściągnęła do Miejskiej Hali Sportu dwustu siedemdziesięciu sześciu zawodników z szesnastu krajów. Od wielu lat w zawodach uczestniczą zapaśnicy kadr narodowych Polski.

W tym roku w zawodach wzięła udział Kadra Narodowa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym pod wodzą trenerów Edwarda BARSEGJANA i Mateusza WOLNEGO. W kategorii juniorów rywalizowało 150 zapaśników z czternastu krajów. Polacy bardzo dobrze spisali się w rywalizacji drużynowej zajmując pierwsze miejsce, a na ten wynik złożyło się między innymi osiem wywalczonych medali w tym dwa złote. Nagrodę w imieniu ekipy odebrał trener Edward BARSEGJAN.

W poszczególnych kategoriach na podium stanęli:

gr55.jpg

I miejsce kategorii GR 55 kg

Kacper
SOBCZYK

zawodnik
UKS JEDYNKA Kostrzyn n.Odrą

 
gr60.jpg

III miejsce kategorii GR 60 kg

Dominik
PARTYKA

zawodnik
WKS ŚLĄSK Wrocław

 
gr63.jpg

III miejsce kategorii GR 63 kg

Kajetan
JAKUBOWSKI

zawodnik
MKZ UNIA Racibórz

 
gr67.jpg

III miejsce kategorii GR 67 kg

Jakub
SUCHECKI

zawodnik
WKS ŚLĄSK Wrocław

 
gr82.jpg

III miejsce kategorii GR 82 kg

Stanisław
FUSSY

zawodnik
AKS Piotrków Trybunalski

gr87.jpg

I miejsce kategorii GR 87 kg

Wojciech
IWANOWSKI

zawodnik
MKZ UNIA Racibórz

III miejsce kategorii GR 87 kg

Patryk
ROBASZEK

zawodnik
AKS Piotrków Trybunalski

 
gr97.jpg

II miejsce kategorii GR 97 kg

Sebastian
WARCHOŁ

zawodnik
KS SOBIESKI Poznań

 

Wszystkim zdobywcom medali, ich trenerom klubowym oraz trenerom kadry serdecznie gratulujemy. Trzymamy kciuki za dobre walki w kolejnych turniejach na arenie międzynarodowej. Będzie ku temu okazja, gdyż pozostały jeszcze dwa etapy rywalizacji wewnętrznej o prawo do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbędą się w Serbii na początku lipca. Kolejnymi sprawdzianami juniorów stylu grecko-rzymskiego będzie start w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski jakie zostaną rozgrane w Kostrzynie w dniach 17-18.05. Ostateczne decyzje co do składu polskiej reprezentacji zapadną po turnieju we Frankfurcie nad Odrą.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Artura Janiaka
Opracował: Piotr Werbowy

Chcesz byćna bieżąco?

dodaj

* Osobie, która przekazała dane Administratorowi Danych, przysługuje prawo do nakazania “zapomnienia danych”. W każdej chwili może ona zdecydować o wypisaniu się z newslettera poprzez kliknięcie w link przesylany wraz z newsletterem i usunięciu swojego adresu e-mail z bazy danych