03.05.2021

CROATIA OPEN 2021. Kadeci klasyka wracają z trzema medalami.

1 maja 2021 w Zagrzebiu na Chorwacji rozegrano Turniej Croatia Open 2021, w którym uczestniczyła Kadra Narodowa Kadetów w zapasach stylu klasycznym pod wodzą trenera Piotra SZCZEPONIOKA.

W turnieju uczestniczyli reprezentanci 11 krajów: Belgii, Chorwacji, Czech, Estonii, Węgier, Izraela, Polski, Serbii, Szwajcarii, Słowacji i Szwecji. W klasyfikacji drużynowej nasi zawodnicy zajęli trzecie miejsce zdobywając 100 punktów i plasując się na podium za teamami Węgier (144 pkt.) i Chorwacji (141 pkt). Najlepsi z naszych reprezentantów punktowali zdobywając medale, bądź plasując się tuż za podium.

Srebrny medal w kategorii GR 45 kg (3 zawodników) wywalczył Kajetan JAKUBOWSKI zawodnik MKZ UNIA Racibórz.

W kategorii GR 48 kg (2 zawodników) złoty medal turnieju wywalczył Jakub WACH zawodnik JKS OLIMP Janów Lubelski.

W kategorii GR 55 kg ( 9 zawodników) tuż za podium na V miejscu uplasował się Jakub SUCHECKI zawodnik WKS ŚLĄSK Wrocław.

W kategorii GR 65 kg (18 zawodników) tuż za podium na V miejscu uplasował się Piotr SKALIK zawodnik ZKS GRANICA Gdańsk.

W kategorii GR 71 kg (15 zawodników) srebrny medal wywalczył Artur PIK zawodnik PTC Pabianice

W turnieju uczestniczyli również Piotr ZIEMBICKI GR 55 kg zawodnik ZKS Miastko, Piotr LUDWICZAK GR 65 kg zawodnik PTC Pabianice, Mateusz BORYSEWICZ WOŹNICKI GR 71 kg zawodnik SKF OLIMP Kostrzyn, Wojciech IWANOWSKI zawodnik MKZ UNIA Racibórz i Michal PUCHALSKI zawodnik SSA LEGIA Warszawa GR 80 kg, Sebastian WARCHOŁ GR 92 kg zawodnik KS SOBIESKI Poznań.

Wszystkim zawodnikom, którzy wywalczyli medale oraz trenerom klubowym gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za tym, którym się nie powiodło.

Pełne wyniki walk w poszczególnych kategoriach na stronie Chorwackiej Federacji Zapaśniczej

Retransmisja z turnieju: MATA A, MATA B, MATA C