16.01.2021

Świetny występ "wolniaków" na turnieju GRAND PRIX de FRANCE w Nicei

Aż pięć medali - złoty, dwa srebren i dwa brązowe - wywalczyła Kadra Narodowa zapaśników w stylu wolnym na turnieju GRAND PRIX de FRANCE - Henri Deglane w Nicei.

Bardzo mocno obsadzony, cykliczny turniej w Nicei pokazał siłę polskiego stylu wolnego. Pod wodzą trenerów Artura ALBINOWSKIEGO i Sebastiana MACZUGI ośmiu naszych reprezentantów, aż pięciu wróciło z medalami. Na turnieju, praktycznie pierwszym składem stawili się Gruzini i Amerykanie. Wśród przeciwników nie zabraklo medalistów Mistrzostw Świata, czy Europy. Do strefy medalowej nie udało się dotrzeć Krzysztofowi Bieńkowskiemu (FS 65 kg) AKS Białogard, Radosławowi Marcinkiewiczowi (FS 86 kg) LKS ORZEŁ Namysłów i Kamilowi Rybickiemu (FS 74 kg) LKS MAZOWSZE Teresin. Wszyscy odpadli w pojedynkach repasażowych.

Na podium turnieju stanęli natomiast:
I miejsce i złoty medal turnieju w kategorii FS 92 kg wywalczył Zbigniew Baranowski AKS Białogard.
II miejsca i srebrne medale wywalczyli: Sebastian Jezierzański (FS 86 kg) LKS DĄB Brzeźnica i Robert Baran (FS 125 kg) LKS CERAMIK Krotoszyn.
III miejsca i brązowe medale wywalczyli: Radosław Baran (FS 97 kg) WZS WKS GRUNWALD Poznań i Kamil Kościółek (FS 125 kg) ZKS STAL Rzeszów.

Wszystkim zawodnikom gratlujemy sukcesów, a trenerom klubowym, trenerom kadry i całej ekipie przygotowania.
Trzymamy kciuki za kolejne dobre występy.

Zdjęcia z podium dzięki uprzejmości naszych reprezentantów Zbigniewa Baranowskiego, Kamila Kościółka i Radosława Barana

ZAŁÓŻ KONTO, WYKUP SUBSKRYBCJĘ I UZYSKAJ DOSTĘP DO PEŁNEGO ARTYKUŁU
Zbigniew Baranowski AKS Białogard Wywalczył złoty medal turnieju Ze względu na ilość zawodników (5) walki w tej kategorii wagowej rozgrywano w ramach pojedynków grupowych. Zbigniew Baranowski...