25.03.2022

Dobry występ naszych kadetów na mocnym turnieju w Tallinie

Kadra Narodowa Kadetów w zapasach stylu wolnym rywalizowała z sukcesami w bardzo mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju zapaśniczym TALLIN OPEN.

W dniu 25 marca w stolicy Estonii rozegrany został cykliczny, międzynarodowy turniej zapaśniczy w zapasach stylu wolnym, w którym uczestniczyła Kadra Narodowa Kadetów. Nasi reprezentanci pod wodzą trenerów Wojciecha SADOWSKIEGO i Zygmunta KRETA wywalczyli 5 medali, dwa złote, srebrny i dwa brązowe.

Brązowy medal po bardzo dobrym występie w kategorii FS 52 kg wywalczył Jakub KĘSY zawodnik UKS OLIMPIA Cieszków. W „małym finale” pokonał w na punkty 7:0 Daniils IVANOVS reprezentującego łotewski klub Daugavpils ISVS.

Po drodze doznaje jedynie jednej porażki na starcie turnieju i przegrywa na punkty 4:9 z Declan KOCH reprezentantem USA. W kolejnych pojedynkach wygrywa przez przewagę techniczną 10:0 z Glebs VASILJEVS reprezentantem łotewskiego klubu Daugavpils ISVS, wygrywa przez „tusz” przy prowadzeniu 6:0 z Ahmad ARSZUNKAEV reprezentantem węgierskiego klubu Vasas-Szarvas, wygrywa przez „tusz” przy prowadzeniu 4:2 z Oleksandr KOSYNTSEV reprezentantem ukraińskiego klubu Pisochyn,

Złoty medal w kategorii FS 60 kg w fantastycznym stylu wywalczył Dominik JAGUSZ zawodnik ZKS Koszalin, który w finale pokonał przez przewagę techniczną 10:0 reprezentanta USA Keaton MAYERNIK i zdobywa złoty medal turnieju w Tallinie!

Po drodze do finału pokonał przez przewagę techniczną 10:0 Lucas PETERS reprezentanta USA, przez przewagę techniczną 10:0 Arbi ALARKHANOV reprezentanta Białorusi, przez przewagę techniczną 10:0 Deniss VASILJEVS reprezentanta Łotewskiego klubu Daugavpils ISVS, przez niestawienie się przeciwnika Oliver STIRRUP reprezentanta klubu Aspull Warriors z Wielkiej Brytanii, przez przewagę techniczną 10:0 Andras FABIAN reprezentanta klubu Vasas-Szarvas z Węgier, oraz na punkty 6:2 Khizir DASIYEV reprezentanta Francji.

Złoty medal w kategorii FS 79 kg wywalczył Filip SZUCKI zawodnik MLUKS Karlino.
W drodze do finału pokonał przez przewagę techniczną 12:2 Reinis SUMANIS (Kundzina CSS, Riga, Łotwa), przez przewagę techniczną 10:0 Danila PUSKARJOVS (Daugavpils ISVS, Łotwa), na punkty 13:10 Paulius LESCAUSKAS (Kelme, Litwa), na punkty 7:4 Kimi KÄPPELI (Szwajcaria).

W finale zmierzył się z reprezentantem klubu Milons z Łotwy Volodars SMIRNOVS, którego pokonał na punkty 7:3.

Aż dwa medale wywalczyli podopieczni trenera Wojciecha SADOWSKIEGO w kategorii FS 110 kg. Ze srebrem do kraju wróci Mateusz PUDŁOWSKI zawodnik WLKS Siedlce, Iganie Nowe, który po zwycięstwie przez przewagę techniczną 17:5 z Levan LAGVILAVA reprezentantem Francji i przez przewagę techniczną 10:0 z Ricard CHVEROSIS reprezentantem litewskiego klubu Auksinis Lokys w finale uległ na punkty Ralfs LUKINS zawodnikowi reprezentującemu łotewski klub Kundzina CSS, Riga.

Brązowy medal w tej kategorii wywalczył Ksawery KAMIŃSKI zawodnik Łódzkiej Akademii Zapasów, który w „małym finale” pokonuje przez „tusz” przy prowadzeniu 4:0 Ricard CHVEROSIS zawodnika reprezentującego litewski klub Auksinis Lokys. We wcześniejszych pojedynkach kwalifikacyjnych ulega na punkty 2:10 złotemu medaliście turnieju Ralfs LUKINS reprezentującemu łotewski klub Kundzina CSS, Riga i zwycięża Daniel AIZENBERG, który reprezentuje  litewski klub Auksinis Lokys.

Tuż za podium na IV miejscu kategorii FS 44 kg uplasował się Kajetan WIECZOREK zawodnik UKS NISKA Warszawa, a na V miejscu w kategorii FS 71 kg uplasowali się Bartłomiej NOWAKOWSKI zawodnik LKS MAZOWSZE Teresin oraz w kategorii FS 92 kg Michał DUBOWSKI zawodnik MKS ROKITA Brzeg Dolny.

Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy sukcesów, a trenerom klubowym i trenerom kadry składamy podziękowania za przygotowanie zawodników.

Opracował: Piotr Werbowy