18.07.2021

Owocny sprawdzian juniorów klasyka w turnieju na Ukrainie przed Mistrzostwami Świata.

W ten weekend 17-18 lipca 2021 w Tarnopolu na Ukrainie rozegrano cykliczny turniej, w którym – z sukcesami - wzięła udział Kadra Narodowa Juniorów w zapasach stylu klasycznym pod wodzą trenera Edwarda BARSEGANA.

Aż osiem medali przywiozą z VIII Всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби пам’яті Ворка Є.В. nasi grecko-rzymscy juniorzy. Co prawda pomimo dwóch finałów nie udało się wywalczyć najwyższego trofeum, ale dorobek naszych zawodników reprezentuje się imponująco. Dwa srebrne i sześć brązowych medali to brzmi dobrze. Jeszcze lepiej, gdy przeanalizuje się rywalizację w poszczególnych kategoriach, bo cieszy spora ilość dobrych pojedynków. W zawodach uczestniczyło około stu zawodników.

ZAŁÓŻ KONTO, WYKUP SUBSKRYBCJĘ I UZYSKAJ DOSTĘP DO PEŁNEGO ARTYKUŁU
W kategorii GR 55 kg na macie stanął Mateusz ROPIAK zawodnik ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych . W tej kategorii kwalifikacje rozstrzygnięto w pojedynkach grupowych. Nasz reprezentant wygrał jedną walkę przez „tusz' przy stanie 2:4 z Роман...